Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

GKS Jastrzębie przegrał u siebie, ale na wyjeździe z Widzewem

25.09.2020 19:31 | 0 komentarzy | kozz

Choć gospodarzem meczu V kolejki Fortuna I Ligi był GKS Jastrzębie, to mecz ze względu na prace remontowe przy Harcerskiej został rozegrany w Łodzi na stadionie Widzewa. Nie wyszło to na dobre, bowiem jastrzębianie przegrali piąty mecz na pięć w sezonie 2020/21. Widzew wygrał po golu Możdżenia z pierwszej połowy 1:0. 

GKS Jastrzębie przegrał u siebie, ale na wyjeździe z Widzewem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Widzew mógł prowadzić już w drugiej minucie. Piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Merveille Fundambu, ale jego strzał obronił Grzegorz Drazik. W 21. minucie piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Mateusz Możdżeń, ale ten trafił wprost w Drazika. W 37. minucie po zespołowej akcji Łukasz Kosakiewicz zagrał piłkę w pole karne tam dopadł ją Możdżeń, który posłał piłkę pod poprzeczkę bramki jastrzębian.

Zaraz na początku drugiej połowy powinno być 2:0 dla Widzewa. Piłkę do siatki strzałem głową posłał Krystian Nowak. W tej sytuacji jednak sędzia liniowa dopatrzyła się pozycji spalonej. Dopiero po powtórce wiedzieliśmy, że gol został zdobyty w sposób prawidłowy. Widzew jednak nadal prowadził 1:0. Najlepszą sytuację GKS Jastrzębie stworzył sobie w 60. minucie. Jakub Apolinarski przebiegł z piłką pół boiska, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki Miłosza Mleczki. W 77. minucie na 2:0 dla Widzewa mógł strzelić Fundambu, ale ten uderzył nad poprzeczką.

Piłkarze GKS-u Jastrzębie wciąż nie zdobyli punktów w tym sezonie.

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Mateusz Możdżeń 37.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Szymon Zalewski - Patryk Skórecki (84. Wojciech Łaski), Łukasz Zejdler (90. Filip Karmański), Marek Mróz (54. Kamil Jadach), Daniel Feruga, Farid Ali (54. Jakub Apolinarski) - Daniel Rumin.

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht - Mateusz Michalski (90. Sebastian Rudol), Mateusz Możdżeń (83. Bartłomiej Poczobut), Patryk Mucha, Dominik Kun (83. Michael Ameyaw) - Marcin Robak (78. Karol Czubak), Merveille Fundambu (77. Daniel Mąka).

żółte kartki: Skórecki, Apolinarski, Kulawiak, Karmański.