Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Jastrzębianie Mistrzami Polski młodzików

30.09.2020 16:17 | 0 komentarzy | rafbl

Ze złotymi medalami wrócili z rozgrywanego w Grudziądzu turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębianie Mistrzami Polski młodzików
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W gronie uczestników znalazło się osiem najlepszych zespołów w Polsce, które w pierwszej fazie turnieju rywalizowały w dwóch czterozespołowych grupach.

Prowadzeni przez Dawida Hołdę zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy bronili wywalczonego przed rokiem tytułu przydzieleni zostali w losowaniu do grupy A, w której zmierzyli się kolejno z UMKS MOS Wola Warszawa, AKS V LO Rzeszów i Treflem Gdańsk. W grupie B rywalizowały natomiast: Enea Energetyk Poznań, DMKS Plas Kielce, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i gospodarze - TS Koset Grudziądz.

W pierwszym spotkaniu młodzi jastrzębianie uczęszczający na co dzień do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla dość niespodziewanie przegrali po tie-breaku z zespołem z Warszawy. W kolejnych dwóch spotkaniach jastrzębianie pokonali w dwóch setach AKS V LO Rzeszów i Trefl Gdańsk, dzięki czemu fazę grupową zakończyli na 1. miejscu.

W spotkaniu półfinałowym "pomarańczowi" zmierzyli się z KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, który w grupie B zajął drugie miejsce. Spotkanie dostarczyło sporo emocji, jednak szalę zwycięstwa w tie-breaku przechylili na swoją korzyść jastrzębianie. W finale rywalem młodzików Jastrzębskiego Węgla okazali się być ponownie zawodnicy gdańskiego Trefla, którzy w półfinale pokonali gospodarzy - TS Koset Grudziądz. Spotkanie finałowe obfitowało w wiele zwrotów akcji, jednak ostatnie słowo należało do "pomarańczowych", którzy w decydującym secie wygrali do 13 broniąc tym samym wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu.

Podczas ceremonii dekoracji przyznano także indywidualne wyróżnienia. Aż trzy z nich trafiły w ręce "pomarańczowych". Najlepszym atakującym turnieju wybrany został atakujący Wiktor Skulski. Najlepszym libero uznano Maksymiliana Graniecznego, natomiast statuetka MVP turnieju trafiła w ręce Mikołaja Stąporka.

Wyniki spotkań młodzików Jastrzębskiego Węgla:

 • UMKS MOS Wola Warszawa - Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 15:7)
 • Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:19, 30:28)
 • Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23)
 • Jastrzębski Węgiel - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (25:16, 20:25, 15:12)
 • Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:1 (25:18, 18:25, 15:13)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Jastrzębski Węgiel
 2. Trefl Gdańsk
 3. TS Koset Grudziądz
 4. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
 5. UMKS MOS Wola Warszawa
 6. DMKS Plas Kielce
 7. Enea Energetyk Poznań
 8. AKS V LO Rzeszów

Jastrzębianie w turnieju w Grudziądzu wystąpili w składzie: Hubert Brzostek, Karol Cieślik, Adrian Gromski, Filip Jastrzębski, Igor Łukasik, Jakub Marek, Michał Paszkowski, Patryk Pyzik, Filip Siekierski, Wiktor Skulski, Mikołaj Stąporek, Kacper Toporowski oraz Maksymilian Granieczny (libero) i Aleksander Piksa (libero).