Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Karatecy z Jastrzębia z workiem medali w Katowicach i Sieradzu

06.10.2020 09:22 | 0 komentarzy | ska

Na Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Katowicach i Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza sportowcy z Klubu Kyokushin Karate Kumite z Jastrzębia-Zdroju zdobyli worek medali.

Karatecy z Jastrzębia z workiem medali w Katowicach i Sieradzu
Zawodnicy Klubu Kyokushin Karate Kumite. fot. Sławomir Osóbka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karatecy z Jastrzębia z workiem medali w Katowicach i Sieradzu

W turnieju w Katowicach, w którym wzięło udział ponad 150 karateków z 23 ośrodków, zawodnicy jastrzębskiego klubu zdobyli aż 10 medali: złoto – Robert Dąbrowa (kata, seniorzy), Justyna Brzuska (kata, juniorki młodsze). Podwójne srebro w walkach i w „walce z cieniem” - Marta Nalewajek (kata, juniorki młodsze i kumite, juniorki młodsze +55 kg). Natomiast brąz zdobyli Natalia Skórzańska (kumite, juniorki młodsze +55 kg), Filip Osóbka (kumite, junior +75 kg), Mateusz Skórzański (kumite, junior +75 kg), Witold Szweda (kumite, młodzicy +60 kg). Podwójny brązowy medal w walkach i w „walce z cieniem” Jakub Gurgula (kata, juniorzy młodsi i kumite, juniorzy młodsi -60 kg). Trzeba dodać, że sędzią głównym zawodów był uczeń samego Masutatsu Oyamy, twórcy karate kyokushin, Shihan Andrzej Drewniak (9 DAN).

Natomiast druga część ekipy walczyła w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza. W zawodach tych udział wzięło 105 zawodników z 21 klubów, w tym mocna zagraniczna ekipa karateków z Holandii. W tym turnieju medale wywalczyli: Oskar Kozieł - złoto w kata (kata, junior) i brąz w kumite (kumite, junior -70 kg), a srebro w piękny sposób  wywalczył początkujący dopiero Szymon Ozimek (kumite, junior młodszy -60 kg). Sędzią technicznym tych zawodów był Shihan Janusz Piórkowski (5 DAN).