Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Odra Wodzisław zagra dziś z GKS-em Jastrzębie. W nie takim zwykłym meczu

15.10.2020 15:21 | 0 komentarzy | art

Dokładnie o godz. 22.00 - 15 października  - rozpocznie się  spotkanie Odry Wodzisław z GKS-em Jastrzębie. Będzie to mecz niezwykły, bowiem zostanie rozegrany w ramach I kolejki E-LIGI, pierwszej polskiej ligi  10vs10/11vs11, dedykowanej wyłącznie realnym, polskim klubom piłkarskim. Mecz Odry i GKS-u kończy I kolejkę, która rozpoczęła się 12 października. 

Odra Wodzisław zagra dziś z GKS-em Jastrzębie. W nie takim zwykłym meczu
Mecz sparingowy Odry Wodzisław z Widzewem Łódź. Fot. screenshot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W polskiej E-LIDZE, która rozgrywana jest na bazie popularnej gry Pro Evolution Soccer, występuje 8 zespołów: Zawisza Bydgoszcz, GKS Tychy, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów i właśnie Odra Wodzisław oraz GKS Jastrzębie. 

Mecze w E-LIDZE mają swoich komentatorów. I zdaniem wielu, całkiem przyjemnie się je ogląda. Jak wygląda taki mecz, to można obejrzeć tutaj. To materiał ze sparingowego spotkania Odry z Widzewem, przegranego przez wodzisławian 3:4. Dodajmy, że mecz ten "na żywo" oglądało nawet 140 widzów. 

Liga ma własną stronę internetową. Tam można znaleźć zapowiedzi spotkań. Tak organizatorzy zapowiadają dzisiejsze spotkanie Odry z GKS-em: 

"Wodzisławianie, dzięki błyskawicznej decyzji o uczestnictwie w rozgrywkach E-LIGI mieli możliwość wzięcia udziału w pierwszym w historii meczu sparingowym w formule 11vs11 przeciwko Widzewowi Łódź. Zawodnicy skompletowani przez koordynatora Sebastiana Paulusa oraz kapitana Mateusza Śliwy zapłacili jednak frycowe, gdyż prowadząc do przerwy 3-1 ostatecznie ulegli łodzianom 3-4. Od tamtego meczu minęło już jednak trochę czasu i dziś przekonamy się czy tamto doświadczenie będzie miało pozytywny bądź też negatywny wpływ na występy w E-LIDZE. Jako ciekawostkę warto dodać, iż w Odrze występuje kilku zagranicznych zawodników – Holender Johnny Dos Santos Silva, Anglicy: John Lay, Ed Collis i Niemiec Nicolai Schilikowsky, na których występy kibice z pewnością będą zwracać większą uwagę.

Również GKS Jastrzębie bardzo szybko podjął decyzję o wzięciu udziału w E-lidze, a koordynatorowi Krzysztofowi Gębczyńskiemu udało się stworzyć naprawę ciekawy skład oparty o drużynę kapitana Dawida Pateraka – Wychowani na Pesie. Niestety jastrzębianie stali się niejako królikiem doświadczalnym tego, jak podczas rozgrywek ligowych czerwona kartka może całkowicie zmienić obraz gry. Podczas meczu sparingowego ze Śląskiem Wrocław to właśnie zawodnicy GKS-u byli stroną dominującą, aż do otrzymania czerwonej kartki, po której wszystko się posypało, czego rezultatem była wysoka porażka 5- 0. Mamy nadzieję, że reprezentanci Jastrzębia wyciągnęli wnioski z tej lekcji i w czwartek pokażą, że tamten wynik był tylko wypadkiem przy pracy."

W dotychczasowych spotkaniach I kolejki E-LIGI padły następujące rezultaty:

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 4:0
GKS Tychy - Śląsk Wrocław 1:3
Zawisza Bygdgoszcz - Górnik Zabrze 0:3