Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jastrzębski Węgiel wrócił do treningów

19.10.2020 20:08 | 0 komentarzy | rafbl

Zakończyła się przymusowa kwarantanna na jakiej przebywali w ostatnim czasie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Negatywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozwoliły "pomarańczowym" wrócić dzisiejszego popołudnia do treningów. Klub z Jastrzębia-Zdroju wydał w tej sprawie komunikat, którego treść prezentujemy poniżej.

Jastrzębski Węgiel wrócił do treningów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z radością informujemy, że przeprowadzone w minioną sobotę wśród naszych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały w komplecie wynik negatywny. W poniedziałek zespół i trenerzy zostali zwolnieni przez Sanepid z kwarantanny, co oznacza ich powrót do zajęć w hali.

Przypomnijmy, że przed meczem 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w naszym zespole wykryto jeden przypadek koronawirusa, co wykluczyło naszą drużynę z gry w tamtym spotkaniu. Bezpośrednio po powrocie z Bełchatowa wszyscy przedstawiciele naszej drużyny poddali się samoizolacji, a następnie zostali objęci przez Sanepid kwarantanną. Termin jej zakończenia upływa dzisiaj.

Jednocześnie nadmieniamy, że dzisiaj również dobiega końca kwarantanna w przypadku Michała Gierżota, u którego stwierdzono pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 po przyjeździe z Mistrzostw Europy do lat 20 w Czechach.

W poniedziałek po południu zespół wraca do treningów. Zgodnie z zaleceniami Polskiej Ligi Siatkówki dwie osoby spośród naszej drużyny, które były zakażone koronawirusem, przejdą we wtorek jeszcze dodatkowe badania krwi, klatki piersiowej oraz test wysiłkowy.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy i z kim nasz zespół rozegra najbliższy mecz w PlusLidze. Natomiast na 27-29 października zaplanowano z naszym udziałem turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów rumuńskim Gałaczu.

Biuro prasowe Jastrzębski Węgiel