środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Zwycięski powrót Jastrzębskiego Węgla

24.10.2020 21:07 | 0 komentarzy | rafbl

Trzysetowym zwycięstwem gospodarzy zakończyło się zaległe spotkanie 8. kolejki Plus Ligi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Treflem Gdańsk. Dla "pomarańczowych" był to powrót do ligowego grania po ponad trzytygodniowej przerwie.

Zwycięski powrót Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracający po kwarantannie spowodowanej pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z członków zespołu siatkarze Jastrzębskiego Węgla w sobotnie popołudnie po zaledwie kilku dniach treningów rozegrali ligowe spotkanie z Treflem Gdańsk.

Początek sobotniego spotkania miał wyrównany przebieg, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników na której raz po raz pojawiał się remis. Dopiero w połowie seta na dwupunktowe prowadzenie odskoczyć zdołali jastrzębianie (14:12). W dalszej fazie seta gospodarze kontrolowali przebieg gry, a zbliżając się do końcówki dorzucili do swojej przewagi kolejne dwa "oczka". Ostatecznie set zakończył się ich pewnym zwycięstwem do 19.

Druga partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia "pomarańczowych" (4:1). W kolejnych akcjach obraz gry nie uległ zmianie, a konsekwentnie grający jastrzębianie utrzymywali bezpieczną przewagę (10:6). W dalszej fazie seta podopieczni trenera Luke`a Reynoldsa podkręcili tempo, czego efektem była ich wysoka, siedmiopunktowa przewaga (17:10). Gdańszczanie nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom, którzy podobnie jak w secie pierwszym triumfowali do 19.

Trzecia zarazem ostatnia partia spotkania okazała się być najbardziej emocjonującą. Początkowo wynik oscylował w okolicach remisu. Z czasem podobnie jak w partii poprzedniej gospodarze odskoczyli na cztery "oczka" (11:7). Zbliżając się do decydującego fragmentu gry miejscowi utrzymali czteropunktową zaliczkę (18:14), jednak nie wystarczyło to pewnego zwycięstwa. Zryw siatkarzy Trefla sprawił, że zdołali oni odrobić straty i doprowadzić do zaciętej końcówki. W tej więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali na przewagi do 31, a całe spotkanie 3:0.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący Jastrzębskiego Węgla - Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dla swojego zespołu 19 punktów.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:19, 33:31)

Jastrzębski: Tervaportti, Louati, Szalacha, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski oraz Popiwczak (libero), Bucki, Gierżot, Kampa

Trefl: Kozub, Janikowski, Crer, Sasak, Mika, Mordyl oraz Olenderek (libero), Lipiński, Janusz, Wlazły