Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wyjazd do Rumunii odwołany. Koronawirus w Arcadzie Galati

25.10.2020 17:47 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel informuje, że wskutek potwierdzonych przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów nie dojdzie do skutku w zaplanowanym terminie.

Wyjazd do Rumunii odwołany. Koronawirus w Arcadzie Galati
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 27-29 października zespół miał wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do fazy głównej Ligi Mistrzów z udziałem rumuńskiego klubu Arcada Galati oraz węgierskiego Fino Kaposvar. Drużyna szykowała się już do wyjazdu nad Dunaj. Pomarańczowi mieli w niedzielę zaplanowany nocleg w Warszawie, zaś w poniedziałek rano wylot ze stolicy kraju do Bukaresztu.

W sobotę po meczu PlusLigi z Treflem Gdańsk klub otrzymał informację od Arcady Galati o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w tamtejszym zespole. Wiadomość ta została przekazana również przez Rumunów do Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej. CEV w niedzielę oficjalnie poinformował wszystkie zainteresowane strony o przełożeniu turnieju w Galati na inny termin.

Jeszcze podczas ostatnich negocjacji z udziałem wszystkich trzech klubów uczestniczących w tej rundzie kwalifikacji - na wypadek ewentualnych zakażeń w zespołach - CEV wyznaczył dodatkowy termin na rozegranie meczów w dniach 10-12 listopada.

I jeśli tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, to właśnie we wskazanym wyżej terminie odbędzie się turniej premiujący jego zwycięzcę grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Niewykluczone też, że wówczas może dojść do zmiany gospodarza turnieju – bądź to na Jastrzębie-Zdrój, bądź też na Kaposvar.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl