Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kolejne zakażenia koronawirusem w Piaście Gliwice. Mecze gliwiczan będą przełożone

30.10.2020 15:47 | 0 komentarzy | kozz

W ostatnich dniach kilku zawodników zgłosiło niepokojące objawy i w związku z tym zostali oni skierowani na badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Otrzymane wyniki okazały się pozytywne.

Kolejne zakażenia koronawirusem w Piaście Gliwice. Mecze gliwiczan będą przełożone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub wdrożył wszystkie niezbędne procedury i podjął odpowiednie działania. Zgodnie z wypracowaną procedurą z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach, osoby z pozytywnym wynikiem oraz te, które miały z nimi bezpośredni kontakt, zostały odizolowane i przebywają na kwarantannie. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona kolejna tura badań na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Z uwagi na obecną sytuację w drużynie oraz zagrożenie epidemiologiczne, Klub złożył wniosek o przełożenie na inny termin spotkania 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski ze Stalą Mielec oraz meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.


GKS Piast SA

AKTUALIZACJA:

"Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w związku z przekazaną przez kluby Piast Gliwice oraz Lechia Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników tych klubów, mecze 1/16 finału Pucharu Polski Stal Mielec – Piast Gliwice oraz Olimpia Grudziądz – Lechia Gdańsk, zaplanowane na 31 października, zostały odwołane"