Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

LKS Krzyżanowice goni czołówkę [ZDJĘCIA]

02.11.2020 10:43 | 2 komentarze | kozz

W sobotnim meczu klasy okręgowej Zameczek Czernica przegrał u siebie z LKS-em Krzyżanowice 1:4. Goście tym samym zbliżyli się do awansu do grupy mistrzowskiej.

LKS Krzyżanowice goni czołówkę [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwycięstwo przyjezdnych było zasłużone. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu z 28. minuty. Wtedy to Marcin Pawłowski strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. W 57. minucie Zameczek wyrównał za sprawą trafienia, również z dystansu, Szymona Kaizika. Krzyżanowice odzyskały jednak szybko prowadzenie. W 63. minucie Adam Turkiewicz strzałem głową z bliska umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później ten sam zawodnik pozbawił miejscowych resztek złudzeń na korzystny wynik wpychając z bliska piłkę do pustej bramki. W 80. minucie Czernicę dobił jej były zawodnik Łukasz Reinhard, który sfinalizował kontrę swojego zespołu pokonując w sytuacji sam na sam golkipera Zameczku.

W sierpniu w Krzyżanowicach bliższy zwycięstwa był Zameczek, który stracił prowadzenie dopiero w końcówce spotkania. Już wtedy Krzyżanowice przez większość meczu przeważały, ale raziły nieskutecznością. W rewanżu swoją przewagę przekuli na gole i zasłużenie wygrały.

Czernicę czeka wiosną walka o utrzymanie. Krzyżanowice mają szansę powalczyć w grupie mistrzowskiej. O ile w ogóle runda wiosenna dojdzie do skutku.

LKS Zameczek Czernica - KS Krzyżanowice 1:4 (0:1)

  • 0:1 - Marcin Pawłowski (28.)
  • 1:1 - Szymon Kaizik (57.)
  • 1:2 - Adam Turkiewicz (63.)
  • 1:3 - Adam Turkiewicz (70.)
  • 1:4 - Łukasz Reinhard (80.)

Czernica: Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja, Karol Bochenek (70. Bartosz Kuciel), Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Grzegorz Styczeń, Mariusz Reguła - Norbert Franke, Kamil Smal (55. Szymon Kaizik), Arkadiusz Sokołowicz (55. Łukasz Sell) - Marcin Sobczak.

Krzyżanowice: Mateusz Kűhn - Konrad Fedyn, Patryk Antończak, Marcin Malinowski, Radosław Minta, Marcin Pawłowski (87. Dawid Pawela), Dawid Michalak, Adam Turkiewicz (76. Marcin Przybyła), Łukasz Reinhard, Marcin Stachurski (87. Przemysław Szewieczek), Tobiasz Wodecki (87. Piotr Gołąbek).

Żółte kartki: Tuleja - Wodecki.


Łukasz Kozik