Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Szósty komplet punktów "pomarańczowych"

07.11.2020 21:37 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo za trzy punkty, a siódme w sezonie zanotowali dzisiejszego popołudnia zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali na własnym parkiecie Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Dzięki wygranej "pomarańczowi" z 20 punktami na koncie umocnili się na pozycji wicelidera ligowej tabeli.

Szósty komplet punktów "pomarańczowych"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie od początku przebiegało pod dyktando prowadzonych przez trenera Luke`a Reynoldsa zawodników Jastrzębskiego Węgla, czego efektem były pewne zwycięstwa "pomarańczowych" w dwóch pierwszych setach, w których pokonali rywali dwukrotnie do 17.

Trzeci set początkowo należał do gości, jednak z czasem do głosu doszli lepsi dzisiejszego popołudnia siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy nie wykorzystali jednak prowadzenia 20:16 i przegrali na przewagi do 24. Czwarta odsłona to powrót gospodarzy do gry z dwóch pierwszy setów. W efekcie jastrzębianie pokonali rywali do 17 triumfując tym samym w całym spotkaniu 3:1.

MVP spotkania wybrany został atakujący Jastrzębskiego Węgla - Mohamed Al Hachdadi, który zdobył dla swojego zespołu 26 punktów.

Jastrzębianie po ośmiu rozegranych meczach z 20 punktami na koncie są wiceliderem tabeli. Prowadzi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która rozgrywają tyle samo meczów zgromadziła o cztery "oczka" więcej.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17)

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski oraz Popiwczak (libero)

Czarni: Kędzierski, Loh, Dryja, Gąsior, Sander, Josifow oraz Nowowsiak (libero), Pasiński, Firszt, Zrajkowski