Koszykarskie podsumowanie weekendu #7: Wygrane GTK Sordrew, RMKS Xbest i Olimpii. Kolejna porażka MKKS.

W miniony weekend cztery drużyny z naszego regionu stoczyły pojedynki w koszykarskich rozgrywkach II ligi. Trzy z nich zanotowały zwycięstwa.

II liga mężczyzn:

Młodzież GTK w pierwszej kwarcie toczyła równy bój z ekipą z Krakowa. Ostatecznie przegrała ją jednym punktem. W kolejnych kwartach gliwiczanie byli lepsi, zwłaszcza w kwarcie trzeciej, gdy wygrali z Bozzą dziewięcioma punktami. Ostatecznie GTK Sordrew zapisał na swoim koncie drugą wygraną i zajmuje ósme miejsce tabeli. W kolejnym meczu GTK zagra u siebie z liderem BS Polonia Bytom.

GTK Sordrew Gliwice - KK UR Bozza Kraków 77:63 (20:21, 16:12, 24:15, 17:15)

Najlepiej punktujący:

• GTK: Stanisław Heliński 28, Norbert Maciejak 16, Szymon Wąsik 16.
  • Bozza: Jarosław Giżyński 12, Marcin Stasiak 10.

Wygrana była blisko z dużo wyżej notowanym rywalem, ale finalnie MKKS Rybnik przegrał siódmy mecz w sezonie na siedem rozegranych. Koszykarze z Rybnika przegrali dwie pierwsze kwarty i przegrywali 12 oczkami. Starty zaczęli odrabiać w trzeciej i czwartej kwarcie, ale na wygranie meczu zabrakło czasu. Rybniczanie przegrali 81:86 i zajmują 11. miejsce w tabeli. Wyprzedzają tylko Cracovię i Politechnikę Gliwice, które mają mniej rozegranych meczów. W kolejnym spotkaniu MKKS zagra na wyjeździe z piątą siłą ligi - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

MKKS Rybnik - Daas BH Bielsko-Biała 81:86 (19:22, 13:22, 21:19, 28:23)

• MKKS: Tomasz Czajkowski 21, Adam Białdyga 20, Marcin Sroka 15.
  • Daas BH: Wojciech Zub 27, Robert Kozaczka 25, Dawid Józefowski 13.

II liga kobiet:

Do Rybnika przyjechała drużyna z Wisły, która zajmuje jedną z ostatnich lokat. Od początku rybniczanki narzuciły swój styl i już po dwóch kwartach prowadziły 25 punktami. Przewaga wzrosła po kolejnych dwóch kwartach. Koszykarski RMKS Xbest Rybnik wygrały 89:52 i na ten moment są liderkami tabeli. W kolejnym meczu w hitowym pojedynku zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

RMKS Xbest Rybnik - ISWJ Wisła 89:52 (25:12, 28:16, 16:10, 20:14)

Najlepiej punktujące:

• RMKS Xbest: Ewelina Najduch 26, Karolina Danielewicz 16, Agnieszka Cwill 12, Natalia Rusińska 10.
  • ISWJ: Marta Konczalska 16, Beata Szarzec 10.

O tym meczu nie trzeba zbyt wiele pisać. Może nawet lepiej jakby do niego w ogóle nie doszło. Całkowita dominacja Olimpijek, które już po dwóch kwartach prowadziły 50 punktami. Ostatecznie wygrały z Dwójką różnicą 102 punktów! Olimpia, która zajmuje czwarte miejsce w kolejnym meczu zmierzy się u siebie z ostatnim w tabeli RKK AZS Racibórz.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - UKS Dwójka Kamienica Polska 120:18 (29:4, 33:8, 23:4, 35:2)

• Olimpia: Marcelina Strządała 25, Monika Opiatowska 25, Aleksandra Piechaczek 17, Kamila Waliczek 13, Wiktoria Grzegorzek 10, Julia Kawrwot 10.
  • Dwójka: Dominika Gałka 10.

Pauzowały: Politechnika Śląska Gliwice oraz RKK AZS Racibórz