środa, 23 czerwca 2021

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

RSS

Jastrzębski Węgiel w fazie grupowej Ligi Mistrzów

12.11.2020 19:30 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w rumuńskim Gałaczu spotkaniu, którego stawką był awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali bez straty seta miejscowy Arcada Galati. Jastrzębianie w startującej na początku grudnia fazie grupowej rozgrywek zagrają w grupie C z zespołami z Berlina, Kazania i Ljubliany.

Jastrzębski Węgiel w fazie grupowej Ligi Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czwartkowe decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów spotkanie od początku przebiegało pod dyktando jastrzębian. Prowadzeni przez trenera Luke`a Reynoldsa "pomarańczowi" każdą z trzech rozegranych partii rozpoczynali od niewielkiego prowadzenia, które na przestrzeni seta konsekwentnie powiększali. Zwycięstwo "pomarańczowych", którzy w pełni kontrolowali przebieg nie było przez moment zagrożone. Jastrzębianie dzięki triumfowi w setach do 18, 16 i 17 zameldowali się w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w której w grupie C zmierzą się z Berlin Recycling Volleys, Zenitem Kazań oraz ACH Volley Ljubliana. 

MVP spotkania wybrany został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Yacine Louati, który zdobył dla "pomarańczowych" 13 punktów.

Jastrzębski Węgiel - Arcada Galati 3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski oraz Popiwczak (libero), Gierżot, Szalacha, Cichosz-Dzyga

Arcada: Sestan, Talpa, Klapwijk, Bala, Nalobin, Lescov oraz Kantor (libero), Cristudor (libero), Rata, Darlaczi, Jovanović, Olteanu, Stanković