Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

GKS Jastrzębie odpaliło! Odbija się od dna

28.11.2020 16:06 | 0 komentarzy | kozz

Przez długie tygodnie GKS Jastrzębie miał problem ze zdobywaniem goli i punktów w Fortuna I Lidze, ale jak już zaczął to niemalże seryjnie. W sobotę podopieczni trenera Pawła Ściebury wygrali 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

GKS Jastrzębie odpaliło! Odbija się od dna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecz z Zagłębiem Sosnowiec miał spore znaczenie dla układu tabeli. Ekipa Kazimierza Moskala wyprzedzała jastrzębian o jeden punkt. Zwycięstwo GKS-u sprawiło, że drużyna Pawła Ściebury awansowała na czwarte miejsce od końca i ma na koncie teraz 10 punktów. W zupełnie innych nastawieniach wybierze się w środku tygodnia do pozostawionej na dole tabeli Sandecji Nowy Sącz. 

Jak wyliczyła strona GKS-u, jastrzębska ekipa czekała na domowe zwycięstwo 266 dni. Pierwszy gol padł w 41. minucie. Po ładnej, zespołowej akcji i pięknej asyście Ferugi wynik spotkania płaskim uderzeniem w długi róg otworzył Marek Mróz i na przerwę GKS schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W 68. minucie Zagłębie doprowadziło do remisu. Po złym wybiciu w polu karnym GKS-u piłka spadła pod nogi Oliveiry, który uderzeniem przy słupku pokonał Pawełka. Remis nie trwał jednak długo. Zaledwie dwie minuty później Chorążkę pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Daniel Feruga. 

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

  • 1:0 - Marek Mróz 41.
  • 1:1 - Joao Oliveira 68.
  • 2:1 - Daniel Feruga 70.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Bondarenko, Kamil Jadach (66. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Daniel Feruga (86. Patryk Skórecki), Marek Mróz, Łukasz Zejdler (50. Lukas Bielak), Daniel Rumin (86. Dominik Sokół).

Zagłębie Sosnowiec: Kacper Chorążka - Joao Oliveira (78. Quentin Seedorf), Szymon Pawłowski, Filip Karbowy (78. Patryk Mularczyk), Lukas Duriska, Piotr Polczak, Łukasz Turzyniecki, Patryk Małecki (59. Mateusz Szwed), Olaf Nowak (72. Goncalo Gregorio), Nikolas Korzeniecki, Dawid Gojny.

Sędzia: Sebastian Krasny.

Żółte kartki: Ali, Rumin, Szcześniak, Bondarenko (GKS) oraz Gojny (Zagłębie).