Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Weszło o 72-letnim arbitrze Czesławie Sroce, który wciąż sędziuje

30.11.2020 15:59 | 0 komentarzy | kozz

Lata lecą, a Pan Czesław wciąż sędziuje lokalne mecze piłki nożnej. Dostrzegł to najpierw na twitterze miejscowy groundhopper - Jacek Bula, a później poszło lawinowo do tego stopnia, że zainteresował się tym ogólnopolski portal sportowy Weszlo.com.

Weszło o 72-letnim arbitrze Czesławie Sroce, który wciąż sędziuje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O Czesławie Sroce pisaliśmy przed laty na łamach "Nowin Raciborskich" w rubryce "Poznaj sędziego swego", a także przed rokiem kiedy sędzia obchodził swój kolejny jubileusz - 3000 meczów. Teraz na koncie ma już 3048 meczów, a więc coraz bliżej do 4000 spotkań z gwizdkiem, bądź chorągiewką.

W 2007 roku pisaliśmy o nim: Pochodzi z Dolnego Śląska Od 1973 roku mieszka w Raciborzu, a od 1978 roku jest sędzią Podokręgu Racibórz. 15 lat sędziował ligę okręgową, był też sędzią liniowym w III lidze. W piłkę grywał amatorsko. Jako arbiter debiutował w przedmeczu w lidze okręgowej Tworków – Jastrzębie Zdrój. W zawodach pierwszych zespołów inauguracją jego kariery był mecz rezerw zabrzańskiego Górnika z Bielszczowicami. – Pamiętam, że w ekipie zaplecza mistrza Polski grały wtedy sławy, nie tylko śląskiej piłki, jak Cyroń, Orzeszek czy Klemens – mówi Czesław Sroka. 

Każdemu życzyć takiej pasji, takiego entuzjazmu i takiego hartu ducha - czytamy na Weszlo.com.

Cały artykuł z Weszlo.com można przeczytać TUTAJ