Poniedziałek, 18 października 2021

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Zajęcia profilaktyczne dla dzieci w Klubie Łamator

03.12.2020 14:15 | 0 komentarzy | dud

We wtorek 25 listopada w raciborskim Klubie Brazylijskiego Jiu Jitsu Łamator najmłodsi zawodnicy wzięli udział w pierwszych z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych.

Zajęcia profilaktyczne dla dzieci w Klubie Łamator
Fot: Klub Łamator
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Zostały przeprowadzone w ramach programu "Sport, zdrowie, ju jitsu - wolni od uzaleznień".

Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej. Zajęcia poprowadził ratownik medyczny, który na początku zajęć przeprowadził test sprawdzający wiedzę zawodników w zakresie profilaktyki uzależnień i pierwszej pomocy.

Następnie omówił tematykę profilaktyki, dzieci dowiedziały się czym jest asertwność oraz wspólnie stworzyły plakat profilaktyczny. W dalszej części zajęć omówiono piramidę zdrowia oraz jak powinien wyglądać zdrowy i higieniczny styl życia. W grupie starszej dodatkowo przedstawiono zasady pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Dzieci z wielkim entuzjazmem podeszły do zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą.

Michał Musioł 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl