Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Trudne przygotowania Jastrzębskiego Węgla do Ligi Mistrzów

03.12.2020 17:26 | 0 komentarzy | kozz

W dniach od 8 do 10 grudnia w Berlinie odbędzie się turniej czwartej rundy Ligi Mistrzów. W normalnych przygotowaniach do tej imprezy jastrzębskiemu zespołowi przeszkodził koronawirus.

Trudne przygotowania Jastrzębskiego Węgla do Ligi Mistrzów
fot. Paweł Wengerski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wyeliminowaniu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów mistrza Rumunii Arcady Galati Jastrzębski Węgiel awansował do czwartej rundy tych rozgrywek edycji 2021. W niej jastrzębska drużyna trafiła do grupy „C” z: rosyjskim Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Ljubljana oraz niemieckim Berlin Recycling Volleys.

W dobie koronawirusa CEV postawiła w tej fazie rozgrywek na formułę dwóch turniejów w każdej z pięciu grup, w których drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”. Pierwszy z turniejów w „naszej” grupie odbędzie się w Berlinie w dniach 8-10.12.2020, natomiast drugi – w Kazaniu w terminie 9-11.02.2021.

W normalnych przygotowań do tej imprezy jastrzębskiemu zespołowi przeszkodził koronawirus. Przypomnijmy, że jastrzębska drużyna wskutek pozytywnych wyników badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 w dniu 18 listopada trafiła na kwarantannę.

Do treningów jastrzębski zespół wracał w grupach. W pierwszej kolejności do zajęć powróciły osoby niezakażone wirusem, a następnie ozdrowieńcy. W izolacji domowej wciąż pozostaje trzech zawodników i jeden przedstawiciel sztabu szkoleniowego. W ich przypadku wyniki testów RT-PCR na koronawirusa w dalszym ciągu dają rezultat pozytywny.

Zanim Jastrzębski Węgiel wyjedzie do Berlina, w weekend cała drużyna przejdzie jeszcze raz testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 zgodnie z procedurą CEV.

- Turniej w Berlinie z trzema meczami w trzy dni oznaczałby trudną sytuację nawet dla całkowicie zdrowej drużyny. A my, na pięć dni przed turniejem, wciąż nie mamy kompletnego zespołu w treningu. Zatem przygotowania do Ligi Mistrzów bez dwóch zdań są niełatwe. Ale jak to się mówi: „Mistrzowie nie szukają wymówek, tylko dostosowują się do sytuacji”. Zrobimy wszystko, co się da i pojedziemy do Berlina walczyć. Być może będzie moment w tym turnieju, kiedy skorzystamy ze wszystkich dostępnych zawodników i będziemy tak rotować składem, by utrzymać chłopaków w zdrowiu. Pamiętajmy, że będą wśród nich gracze, którzy dopiero co powrócili z kwarantanny. To nie będzie normalna sytuacja, z żelazną „szóstką” w każdym spotkaniu. Oczywiście, będziemy chcieli osiągnąć nasze cele, ale jednocześnie chcemy mieć pewność, że każdy z zawodników uczestniczących w turnieju przetrwa go w zdrowiu – mówi Luke Reynolds, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Terminy spotkań turnieju 4. rundy Ligi Mistrzów w Berlinie (Max-Schmeling-Halle) przedstawiają się następująco:

– 08.12.2020:

  • ACH Volley Lublana – Berlin Recycling Volleys (17:00)
  • Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań (19:30)

– 09.12.2020:

  • Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań (19:30)
  • ACH Volley Lublana – Jastrzębski Węgiel (17:00)

– 10.12.2020:

  • Zenit Kazań – ACH Volley Lublana (17:00)
  • Berlin Recycling Volleys – Jastrzębski Węgiel (19:30)

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel