Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Przedświąteczne granie w Zoo-Mar JP Telebim RLPS

22.12.2020 08:16 | 0 komentarzy | rafbl

Za nam ostatnia tegoroczna kolejka spotkań w Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Niedzielne granie na parkiecie Areny Rafako dostarczyło kilku dość niespodziewanych wyników. Rezultaty te wpłynęły na przetasowania w czołówce ligowej tabeli po 7. kolejkach spotkań. Prezentujemy wyniki poszczególnych meczów.

Przedświąteczne granie w Zoo-Mar JP Telebim RLPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jako pierwsi niedzielnego poranka na parkiecie Areny Rafako pojawili się siatkarze SNW Głubczyce, którzy zmierzyli się z Animagiem oraz Omerta-Northern, która podejmowała Leśną Perłę Damons Rybnik. W obydwu tych meczach rozegrano po trzy sety. W pierwszym z nich lepsi okazali się zawodnicy Animaga, którzy po pierwszym pewnie wygranym do 17 secie w dwóch kolejnych szalę zwycięstwa przechylali na swoją korzyść w końcówkach. W drugim ze spotkań od początku dominowali zawodnicy Leśnej Perły, którzy w dwóch pierwszych setach oddali rywalom po zaledwie 7 "oczek". W trzecim obraz gry nieco wyrównał się, jednak ostatnie słowo należało do rybniczan, którzy wygrali do 21.

W kolejnych meczach na parkiecie pojawiły się Progress Szkoła Językowa, która rywalizowała z dotychczasowy liderem - Nowiny.pl Katolik Group, a także Agrotim-Na Fali, który zmierzył się z Lunatykami. W pierwszym z tych meczów dość niespodziewanie triumfował niżej notowany Progress, który pokonał faworyzowanych rywali w czterech setach. W drugim z nich Zoo-Mar Lunatycy musieli się namęczyć, by pokonać po tie-breaku zawodników Agrotimu. O wyrównanym poziomie meczu świadczyć może fakt, że w decydującej partii Lunatycy pokonali rywali na przewagi, triumfując do 15.

Wyniki:

  • SNW Głubczyce - Animag 0:3 (17:25, 26:28, 23:25)
  • Omerta-Northern - Leśna Perła Damons Rybnik 0:3 (7:25, 7:25, 21:25)
  • Progress Szkoła Językowa - Nowiny.pl Katolik Group 3:1 (25:19, 22:25, 25:18, 25:19)
  • Agrotim-Na Fali - Zoo-Mar Lunatycy 2:3 (23:25, 25:21, 19:25, 25:20, 15:17)

Dzięki wygranej w tie-breaku nowym liderem tabeli zostali siatkarze Zoo-Mar Lunatycy, którzy mają na koncie 16 punktów. Taki sam dorobek punktowy, jednak gorszy bilans meczów mają zajmujący 2. miejsce zawodnicy Leśnej Perły Damons Rybnik. Podium z 15 punktami uzupełniają Nowiny.pl Katolik Group.

Przed ligowymi zespołami co najmniej trzytygodniowa przerwa. Następna, ósma już kolejka spotkań Raciborskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki zaplanowana jest na 10 stycznia. Niewykluczone jest jednak, że z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostanie ona przełożona na inny termin.