Sobota, 27 listopada 2021

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Siatkarskie ostatki w RALPS

26.12.2020 14:14 | 0 komentarzy | rafbl

Ostatnie tegoroczne spotkania w rozgrywkach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours za nami. Mimo świąteczno-noworocznej przerwy w rozgrywkach część zespołów wykorzystała przedświąteczny okres do nadrobienia ligowych zaległości. Prezentujemy wyniki spotkań jakie rozegrano w ostatnim czasie.

Siatkarskie ostatki w RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pandemia koronawirusa oraz obostrzenia jakie w związku z nią wprowadzono sprawiły, że na półmetku fazy zasadniczej w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Atlas Tours w rozgrywkach I i II Ligi do rozegrania pozostało aż 16 zaległych meczów. Dwa z nich rozegrane zostały w ostatnim czasie. Ponadto jedno ze spotkań 12. kolejki II Ligi rozegrane zostało awansem.

W I Lidze rozegrany został zaległy mecz 10. kolejki, w którym Jedynka Jankowice II podejmowała Jedynkę Jankowice-Pawłowice. W stojącym na dobrym poziomie meczu lepsi w czterech setach okazali się gospodarze, którzy dzięki trzem zdobytym punktom wyprzedzili rywali w ligowej tabeli i z 15 punktami awansowali na 5. miejsce. Jedynka Jankowice-Pawłowice z 14 punktami jest 7.

I Liga:

10. kolejka - zaległy:

  • Jedynka Jankowice II - Jedynka Jankowice-Pawłowice 3:1

W II Lidze odbył się natomiast zaległy mecz 4. kolejki, w którym SiKReT Gliwice rywalizował na własnym parkiecie ze Znicz Polska SPS Knurów. W spotkaniu, w którym rozegrano cztery sety lepsi byli przyjezdni, którzy z 19 punktami na koncie wskoczyli na 4. miejsce w ligowej tabeli. Gliwiczanie, którzy mają trzy "oczka" mniej są 7.

Ponadto we wtorek w Gaszowicach miejscowy OKIS podejmował w ramach meczu 12. kolejki Top Ten Rybnik. W rozegranym awansem meczu lepsi w trzech setach byli miejscowi, którzy w ligowej tabeli z 18 punktami są na 5. miejscu. Rybniczanie z 13 punktami zajmują 8. miejsce.

II Liga:

4. kolejka - zaległy:

  • SiKReT Gliwice - Znicz Polska SPS Knurów 1:3

12. kolejka - awansem

  • OKIS Gaszowice - Top Ten Rybnik 3:0

Najbliższa ligowa kolejka rozpocząć się ma 18 stycznia 2021 roku. Wpływ na to mają obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jakie od jutra obowiązywać będą w Polsce, które sprawiły, że zaplanowane na 4-15 stycznia mecze 12. i 13. kolejki spotkań zostały przełożone na luty.

Więcej informacji na temat ligi, szczegółowe terminarze i tabele znaleźć można na stronie internetowej www.ralps.pl.