Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

JKH GKS Jastrzębie awansował do finału Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

28.12.2020 10:29 | 0 komentarzy | kozz

Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju tuż po świątecznej przerwie wzięli się do roboty. Celem był awans do finału Pucharu Polski. Zadanie został zrealizowane, bo jastrzębianie pokonali ekipę z Torunia 3:0.

JKH GKS Jastrzębie awansował do finału Pucharu Polski [ZDJĘCIA]
fot. Ireneusz Topa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do finału, który odbędzie się w lutym hokeiści z JKH GKS dostali się dzięki wygranej w KH Energa Toruń. W meczu rozegranym w niedzielny wieczór do bramki trafiali Martin Kasperlik, Eriks Sevcenko i Kamil Wałęga.

W pierwszej tercji bramek nie oglądaliśmy, ale już na początku drugiej tercji krążek do siatki posłał Martin Kasperlik. Już w 21. sekundzie tej partii, tuż po powrocie do gry w pięciu na pięciu, waleczną postawę Radosława Sawickiego pod bramką Svenssona wykorzystał dobitką Kasperlik. W 24. minucie jastrzębianie podwyższyli prowadzenie, gdy kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Eriks Sevcenko. Zasłonięty szwedzki bramkarz Energi nie zdążył z interwencją, w rezultacie czego Łotysz zdobył swojego pierwszego gola w jastrzębskich barwach. W 44. minucie gości dobił trzecim golem Kamil Wałęga, wykorzystując strzał z dystansu Dominika Pasia.

Finałowym rywalem będzie lepszy z poniedziałkowego półfinału pomiędzy GKS Tychy a Re-Plast Unią Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

  • 1:0 Kasperlik (Sawicki, Rac) 20:21
  • 2:0 Sevcenko (Phillips, Kostek) 23:43
  • 3:0 Wałęga (Paś, Horzelski) 43:56

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Kostek, Sevcenko, R. Nalewajka, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Michałowski, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 33 - 16 / Kary: 8 min - 14 min / Widzów: bez udziału publiczności.

Sędziowali: Michał Baca, Bartosz Kaczmarek (główni) oraz Mateusz Bucki, Rafał Noworyta (liniowi).