Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Jastrzębski Węgiel wraca do gry. Derby Śląska w Święto Trzech Króli

04.01.2021 17:46 | 0 komentarzy | kozz

Po noworocznej przerwie jastrzębski zespół 2 stycznia wrócił do treningów i sposobi się do kolejnej potyczki ligowej. 6 stycznia o godzinie 17:30 „pomarańczowi” podejmą u siebie GKS Katowice.

Jastrzębski Węgiel wraca do gry. Derby Śląska w Święto Trzech Króli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2020 rok Jastrzębski Węgiel zakończył zwycięstwem 3:0 w Rzeszowie z Asseco Resovią, dzięki czemu uplasował się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest niepokonana Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jest to jedyny zespół, który w obecnym sezonie znalazł sposób na jastrzębską ekipę. W pozostałych 12 z 14 rozegranych spotkań Jastrzębski Węgiel górował nad rywalami.

- Co trzeba zrobić, żeby to kontynuować? Ciężko pracować. Nic innego nam nie pozostaje. Mieliśmy kilka przykładów na to, że wylewane tutaj hektolitry potu nie idą na marne, tylko opłacają się, zwłaszcza w tych trudnych momentach. Nabieramy pewności siebie i - mówiąc kolokwialnie – wiatru w żagle. W Nowym Roku możemy sobie jeszcze życzyć, żeby kibice wrócili do hali, bo przy pustych trybunach gra się bardzo smutno. Obyśmy jak najszybciej spotkali się tutaj w komplecie - mówi Łukasz Wiśniewski, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Kolejnym przeciwnikiem jastrzębskiej drużyny będzie GKS Katowice. Zespół ze stolicy województwa śląskiego spisuje się w tym sezonie dobrze – wygrał dziewięć z 15 swoich spotkań. – Jest to bardzo solidny zespół, którego nie można lekceważyć i wychodzić z założenia, że mamy gotowe trzy punkty po swojej stronie, bo to się może bardzo szybko zemścić – uważa Łukasz Wiśniewski.

W styczniu Jastrzębski Węgiel ma w sumie do rozegrania siedem spotkań, z czego w pięciu z nich jastrzębscy siatkarze odrobią zaległości z jesieni, kiedy zespół pauzował w lidze z powodu koronawirusa. – Będzie to maraton, ale można było się go spodziewać, gdyż wiele kolejek ligowych zostało przełożonych przez covid. Kiedyś trzeba to nadrobić. Oznacza to niezły „ścisk”, ale będziemy na to gotowi – deklaruje środkowy jastrzębskiej drużyny.

Początek meczu o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.


Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel