Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Drugi tydzień przygotowań i pierwsze sparingi GKS-u Jastrzębie

18.01.2021 13:18 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarze GKS-u Jastrzębie rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi, której start zaplanowano na ostatni weekend lutego. Jastrzębskich zawodników czeka ciężka praca, ale także dwa mecze sparingowe.

Drugi tydzień przygotowań i pierwsze sparingi GKS-u Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W porównaniu do poprzedniego tygodnia, tym razem w harmonogramie treningów wprowadzono pewne korekty. Na poniedziałek zaplanowano tylko przedpołudniowe zajęcia w siłowni. Tego dnia nie odbędą się zajęcia na boisku, a jest to spowodowane panującymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na bardzo duży mróz, trening na zmrożonym boisku wiązałby się ze zbyt dużym ryzykiem odniesienia kontuzji, dlatego też zrezygnowano z zajęć przy ul. Kościelnej.

W związku z tym sztab szkoleniowy GKS-u Jastrzębie, o ile mróz nieco ustąpi, na wtorek zaplanował podwójną dawkę treningów na boisku, gdzie jastrzębscy piłkarze spotkają się o godzinie 10:00 i 15:30. Pierwsze zajęcia poświęcone będą motoryce i budowie mocy tlenowej, a na drugim treningu dominować będzie taktyka.

W środę jastrzębscy zawodnicy rozegrają pierwszy tej zimy sparing. Rywalem GKS-u będzie dobrze znany Pniówek Pawłowice, którego trenerem jest były szkoleniowiec GKS-u Jastrzębie, a także dyrektor jastrzębskiej Akademii, Grzegorz Łukasik. W zespole z Pawłowic występuje wielu zawodników w przeszłości związanych z GKS-em Jastrzębie, jak choćby Rafał Adamek, Wojciech Caniboł, Oskar Mazurkiewicz, Tomasz Musioł, Bartosz Semeniuk, Dawid Weis czy Damian Zajączkowski. Pniówek po rundzie jesiennej III ligi grupy III zajmuje wysokie, 4. miejsce z 33 punktami na koncie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Nieboczowach, a przed jego rozegraniem piłkarze spotkają się jeszcze na przedpołudniowych (godzina 10:00) zajęciach w siłowni.

Na czwartek i piątek zaplanowano po jednym treningu na boisku. Obie jednostki treningowe zostaną przeprowadzone na boisku przy ul. Kościelnej. Czwartkowe zajęcia poświęcone będą motoryce, wytrzymałości oraz taktyce, natomiast w piątek sztab szkoleniowy wraz z zespołem skupią się na organizacji gry.

Drugi tydzień przygotowań zakończy się meczem sparingowym przeciwko drugoligowemu Hutnikowi Kraków, który po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie, 19. miejsce w tabeli. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 23 stycznia, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krakowie. Początek zaplanowano na godzinę 13:00.


Biuro Prasowe GKS Jastrzębie