Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Odra już jest tylko jedna

19.01.2021 11:58 | 13 komentarzy | kozz

Klub z Wodzisławia Śląskiego - Odra sp. z o.o. potwierdził o skutecznej finalizacji rozmów z MKP Odra Centrum odnośnie współpracy dla dobra wodzisławskiej piłki. Od teraz Odra sp. z o.o. zajmować się będzie piłką seniorską, a MKP Odra Centrum piłką młodzieżową. 

Odra już jest tylko jedna
fot. Odra Wodzisław / Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Smiatek (prezes klubu Odra sp. z o.o.), Roman Zieliński (prezes klubu MKP Odra Centrum Wodzisław Śl.), Adam Burek (I trener drużyny seniorów, dyrektor sportowy Odra sp. z o.o.).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dokument został podpisany 4 stycznia 2021 roku, aczkolwiek dziś, czyli 18 stycznia 2021 roku obie delegacje po spotkaniu z prezydentem Mieczysławem Kiecą i wiceprezydent Izabelą Kalinowską mogą oficjalnie ogłosić porozumienie we współpracy od dnia podpisania dokumentu. Obie strony otrzymały serdeczne gratulacje od sternika Urzędu Miasta, który nie ukrył swojego zadowolenia z faktu finalizacji rozmów - napisano na stronie Odry sp. z o.o.

Na stronie czytamy: "W głównej mierze Odrę Wodzisław w rozmowach reprezentował prawnik, radca prawny dr Czesław Burek, który od marca ubiegłego roku wspiera klub charytatywnie w działaniach organizacyjnych i strukturalnych. Kluczowymi postaciami byli także: Adam Burek, pierwszy trener zespołu seniorów, a od niedawna dyrektor sportowy klubu, Grzegorz Smiatek, prezes klubu i główni sponsorzy klubu".

Umowa między klubami liczy 14 punktów i została podpisana przez osoby reprezentujące oba podmioty.

Odra Wodzisław jest liderem grupy II śląskiej IV ligi i będzie walczyć o awans do III ligi. Z kolei MKP Odra Centrum wycofuje z czwartoligowych rozgrywek drużynę seniorów i skupi się na utrzymaniu juniorów w I lidze wojewódzkiej. 

W ten sposób kończy się 10-letnia walka o odbudowanie Odry Wodzisław, która na początku wieku była czołowym klubem polskiej ekstraklasy.

Pobierz Współpraca Odra sp. z o.o. - MKP Odra Centrum 1.pdf (format pdf, rozmiar ~199.54 k)

Pobierz Współpraca Odra sp. z o.o. - MKP Odra Centrum 2.pdf (format pdf, rozmiar ~298.69 k)

Pobierz Współpraca Odra sp. z o.o. - MKP Odra Centrum 3.pdf (format pdf, rozmiar ~287.25 k)