Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Mikołaj Reclaf zawodnikiem GKS-u Jastrzębie

25.01.2021 17:31 | 0 komentarzy | kozz

Bramkarz Mikołaj Reclaf został nowym zawodnikiem pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. 17-letni zawodnik związał się z jastrzębskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Mikołaj Reclaf zawodnikiem GKS-u Jastrzębie
fot. GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mikołaj, który kilka tygodni temu (13 grudnia) świętował 17. urodziny, ma 186 cm wzrostu i jest wychowankiem Jaguara Gdańsk, z którego na rok trafił do Lechii Gdańsk. W lipcu 2020 roku został zawodnikiem występującego w IV lidze (grupa kujawsko-pomorska) Sportisu Łochowo. W ostatnim czasie trenował z jastrzębskim zespołem i wystąpił także w meczu sparingowym przeciwko Hutnikowi Kraków, pojawiając się na boisku w 46. minucie spotkania. Jego umiejętności i potencjał zostały pozytywnie ocenione przez sztab szkoleniowy, w związku z czym Mikołaj przenosi się do GKS-u Jastrzębie ze Sportisu Łochowo na zasadzie transferu definitywnego.

- Jest to dla mnie bardzo duży przeskok, ale myślę, że jestem na to mentalnie i fizycznie przygotowany. Wierzę, że dam sobie radę w pierwszoligowych realiach – powiedział nowy bramkarz po podpisaniu kontraktu z klubem.

- Cieszę się, że będę miał okazje trenować z Grzegorzem Drazikiem czy Mariuszem Pawełkiem, bo to świetni zawodnicy, a Mariusz dodatkowo jest niezwykle doświadczony. Będę mógł się od nich wiele nauczyć, co powinno zaprocentować w przyszłości.

- Zamierzam od początku walczyć o debiut, ale wiem, że nie będzie łatwo wygrać rywalizację z Grześkiem czy Mariuszem. Będę jednak walczył o swoje i mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować już w tym sezonie.

Mikołaj będzie występował z numerem 12 na koszulce.


Biuro Prasowe GKS Jastrzębie