Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dziękowano i zachęcano. Roland Panek przyszedł na sesję w Nędzy

Roland Panek - założyciel i wieloletni prezes LKS Sparta Babice przyszedł na sesję rady gminy Nędza. Wręczono mu tam podziękowanie ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Zachęcano również do reaktywacji klubu w Babicach.

Dziękowano i zachęcano. Roland Panek przyszedł na sesję w Nędzy
Roland Panek odbierający podziękowania od Gerarda Przybyły, obok stoi wójt Anna Iskała.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Klub w połowie 2020 r. zawiesił swoją działalność. Stało się to po decyzji prezesa Rolanda Panka, który musiał odłożyć sportowe obowiązki na bok, bo nie pozwalało mu na to zdrowie. Choć poszukiwano następcy, to nikt nie chciał przejąć sterów. Stąd też decyzja o zawieszeniu działalności babickiego klubu. – Chciałbym, żeby Sparta jeszcze kiedyś wróciła na boisko – zapowiadał prezes. Czytaj więcej: Sparta Babice zawiesiła działalność.

Roland Panek przyszedł na sesję rady gminy po zaproszeniu przez Gerarda Przybyłę. Przewodniczący rady wręczył prezesowi, jako że ten nie mógł wcześniej brać udziału w obchodach, podziękowanie ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz Rolandzie dziękuję za całą pracę – powiedział przewodniczący Przybyła. Wójt Nędzy Anna Iskała, mówiła z kolei, że powiedzenie, że nie ma ludzi niezastąpionych, jest nieprawdą. – W momencie jak pan orzekł, że ze względów zdrowotnych nie może pan nadal kierować klubem, to ten przestał istnieć – przypominała. Dodała, że mieszkańców Babic z całej gminy zna najbardziej (w tym sołectwie pani wójt mieszka) i wie, że wśród nich nie znajdzie się nikt, kto mógłby zastąpić Rolanda Panka na stanowisku prezesa miejscowego klubu. – Życzymy błyskawicznego powrotu do zdrowia, żeby pan znów zajął się sportem i mam nadzieję, że jak się pan za to weźmie, to pojawi się klub – mówiła wójt Iskała.

– Nie wiem, czy jak na nowo otworzymy ten klub, to gmina będzie zadowolona, bo środki będzie należało rozdysponować jak wcześniej, a teraz są trzy kluby i mają większy dostęp do tych pieniędzy – powiedział z kolei prezes Panek. – Ale za to pana lubią – uśmiechnęła się wójt. Roland Panek dziękował za zaproszenie oraz podziękowania, z radnymi pozostał do końca sesji.

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].