Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Prezydent Polowy spotkał się z radnymi Lenka w sprawie boiska ze sztuczną murawą

02.02.2021 17:38 | 9 komentarzy | ma.w

Do rozmów doszło w poniedziałkowe popołudnie - 1 lutego w urzędzie. Czy w ten sposób Dariusz Polowy chciał pozyskać poparcie "Razem dla Raciborza" dla budowy boiska ze sztuczną trawą na stadionie Unii przy Srebrnej?

Prezydent Polowy spotkał się z radnymi Lenka w sprawie boiska ze sztuczną murawą
Henryk Mainusz szef klubu radnych "Razem dla Raciborza"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tak postawione pytanie włodarz miasta odpowiedział krótko: odpowiem na to pytanie jutro (w środę, w dniu planowanego zakończenia sesji budżetowej). Dopytywaliśmy czy zrobi to na posiedzeniu rady, czy też może w formie konferencji prasowej, z których głowa miasta chętnie korzysta, żeby coś ogłosić. Dariusz Polowy nie chciał podać szczegółów, wskazując jedynie na środowy termin udzielenia odpowiedzi.

Rozmawialiśmy z Henrykiem Mainuszem - szefem klubu radnych "Razem dla Raciborza" (z list wyborczych komitetu Mirosława Lenka) uczestniczącym w poniedziałkowym spotkaniu w magistracie. Ten zrelacjonował nam, że z radnymi rozmawiali głównie dyrektor OSiR Paweł Król i naczelnik wydziału edukacji (wcześniej także sportu i kultury) Krzysztof Żychski.

Zdaniem Mainusza spotkanie nie było próbą budowania porozumienia ze strony włodarza, tylko grupie radnych Lenka starano się dowieść, że proponowana przez Pawła Ryckę i Michała Kuligę lokalizacja sztucznej murawy na Zamkowej jest niemożliwa z powodów technicznych.

Na terenie OSiR ma już nie być miejsca na pełnowymiarowe boisko, o którym była mowa na ostatnim posiedzeniu rady miasta. Henryk Mainusz podejrzewa, że przebieg spotkania zostanie zrelacjonowany na środowym dokończeniu sesji, z takim rozłożeniem akcentów, by przedstawić radnych Lenka jako blokujących budowę boiska ze sztuczną trawą. - Ze strony pana prezydenta nie dostrzegłem w trakcie spotkania prób doprowadzenia do porozumienia z nami w sprawie budowy boiska - ocenił jeden z nestorów rady miasta, będący też długoletnim działaczem piłkarskim.

W poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem wziął też udział Michał Kuliga. - Pan Dariusz Polowy mało mówił, więcej słuchał. Dobrze, że doszło do tych rozmów, bo prezydent musi rozmawiać z radnymi. Żeby zrealizować swoją "10.". Informowanie nas przez billboardy prowadzi później do sytuacji, gdzie stronom trudno się porozumieć - skomentował członek klubu "Razem dla Raciborza".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że możliwy scenariusz dla sprawy boiska to odłożenie tematu poza sesję budżetową, na miesiąc i powrót do dyskusji o jego lokalizacji. W gronie radnych Lenka jest bowiem akceptacja dla samej idei powstania obiektu ze sztuczną trawą, ale są duże wątpliwości co do realizacji inwestycji kosztem utraty boiska trawiastego przy Srebrnej.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza