Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Szymon Jary w Unii Turza Śląska

12.03.2021 13:48 | 58 komentarzy | kozz

W styczniu 2021 roku został ogłoszony zawodnikiem Odry Wodzisław, tymczasem w rundzie wiosennej przystąpi do rywalizacji w drużynie ligowego rywala Odry - Unii Turza Śląska. 

Szymon Jary w Unii Turza Śląska
Szymon Jary / fot. ITI ITI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

32-latek ostatnie lata spędził w ROW-ie 1964 Rybnik. Jary to wychowanek RKP Rybnik. Następnie grał w Energetyku ROW Rybnik skąd trafił do Odry Wodzisław grając od wiosny 2009 roku do końca sezonu 2010/11. Następnie wrócił do klubu z Rybnika gdzie grał aż do końca 2020 roku. Kontrakt Szymona Jarego w Odrze Wodzisław miał obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku - tak informował klub jeszcze w styczniu 2021 roku.

– Szymon jest drugim doświadczonym i ustabilizowanym zawodnikiem, który wzmacnia nasz zespół. Z wielkim zadowoleniem zrealizowaliśmy dwa kluczowe cele transferowe, dzięki którym drużyna rośnie i się rozwija. Zawodnik od wielu lat funkcjonujący na wyższym poziomie. Liczę, że dzięki swoim atutom zwiększy naszą skuteczność w działaniach defensywnych, a w kluczowych i trudnych momentach sezonu doprowadzi sprawy do odpowiedniego dla nas rozstrzygnięcia – mówił wówczas trener Adam Burek.

Tymczasem po niespełna dwóch miesiącach w klubie z Wodzisławia Śląskiego nie ma już ani trenera Adama Burka, ani Szymona Jarego. Piłkarz został już zgłoszony przez Unię do rozgrywek, jednak nie wiadomo czy zagra w najbliższym ligowym meczu klubu z Turzy Śląskiej.

Unia Turza Śląska to rywal Odry Wodzisław w rozgrywkach grupy II, śląskiej IV ligi. Przed startującą w ten weekend rundą wiosenną Odra ma 10 punktów przewagi nad Unią.