Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Nowy prezes Unii zaimponował radnym odwagą, ale rozczarował ich brakiem wiedzy

30.03.2021 18:30 | 8 komentarzy | ma.w

Kamil Paruzel, który od 2 marca przewodzi spółce miejskiej Unia Racibórz, spotkał się z członkami komisji gospodarki miejskiej. 25 marca w urzędzie radni byli dlań bezlitośni i dali do zrozumienia, że likwidacja spółki zbliża się wielkimi krokami.

Nowy prezes Unii zaimponował radnym odwagą, ale rozczarował ich brakiem wiedzy
Nowy prezes Unii Racibórz Kamil Paruzel.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pan musi dać im wypłatę

Henryk Mainusz nie dowiedział się od prezesa ile osób pracuje aktualnie w Unii i ile trzeba na nich miesięcznie wydać. – Nie mam tych informacji w głowie, proszę o mejla – odparł prezes. Rajca był oburzony. – Pan nie wie ile jest zatrudnionych osób w klubie? Po 25 dniach funkcjonowania na stołku? Przecież pan im musi dać wypłatę. Trzeb mieć miesięcznie ze 30 tys. zł na takie zobowiązania – mówił Mainusz. – Pytam o rząd kosztów. No naprawdę, kurcza noga, żeby tego nie wiedzieć – rzucił lekceważąco w stronę nowego prezesa. Radny Wyglenda zapytał o roczny koszt utrzymania pierwszej drużyny. Gdy prezes odpowiedział, że nie da się tego oszacować, doświadczony działacz piłkarski z LKS Studzienna ocenił, że prezes się ośmiesza takimi wypowiedziami. Paruzel wyjaśnił, że o planach finansowych będzie mówił, jak rada nadzorcza je zatwierdzi.

(ma.w)


Jedyny w Polsce

Radny Paweł Rycka powiedział Paruzelowi, że ten jest prawdopodobnie jedynym w Polsce prezesem spółki w klubie grającym w okręgówce. – Jak pan chce utrzymać zespół seniorów, skąd weźmie pan środki na gratyfikacje finansowe dla tych zawodników? – ciekawiło rajcę. Prezes ponownie wskazał, że klub pozyska sponsorów. Zauważył, że jak ziści się plan prezydenta Dariusza Polowego, to Unia nie będzie miała żadnego boiska, bo sztuczną murawą zarządzać ma OSiR. Rycka dodał jeszcze, że Miasto przeznaczy w tym roku 1,2 mln zł na naprawy stadionu przy Srebrnej. Spytał prezesa Unii, czy już wie na co pójdą te pieniądze. K. Paruzel nie potrafił wyjaśnić tej kwestii, odparł, że nie zna tych potrzeb. – Nie wie pan czy potrzebny jest szalet, czy nawodnienie czy parking? No to pan nie ma wizji dla klubu. Pan ma jedynie nadzieję dla niego – skomentował były piłkarz Wichru Płonia.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Jarosław Łęski

Jarosław Łęski

Radny Miasta Racibórz

Michał Szukalski

Michał Szukalski

Radny Raciborza, strażak zawodowy

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz