Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz wejdzie na giełdę?

Artykuł okazał się primaaprilisowym żartem. Rzecz jasna nie ma mowy o przekształceniu Unii Racibórz w spółkę akcyjną.

Unia Racibórz wejdzie na giełdę?
Zdjęcie poglądowe (fot. arch. Nowiny.pl).
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Piłkarska Unia Racibórz Sp. z o.o. przeżywa trudne chwile. Miejska spółka potrzebuje gotówki, aby przetrwać. Sposobem na jej pozyskanie ma być debiut na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak zareaguje na to Marek Labus?

Prezydent Dariusz Polowy udowodnił już, że potrafi podążać szlakiem, którym dotychczas w Polsce nikt nie podążał. Nie znając się na piłce i nie ufając roszczeniowemu środowisku piłkarskiemu z Raciborza, postanowił uporządkować sprawy futbolu z pomocą eksperta Marka Śledzia. Efektem tych działań było przekształcenie klubu sportowego  w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - jedyną taką spółkę w Polsce, której klub gra w okręgówce.

I choć losy Unii z ograniczoną odpowiedzialnością można określić jako burzliwe (w ciągu kilku miesięcy doczekaliśmy się już trzeciego prezesa, na co nakładają się jeszcze problemy finansowe przedsiębiorstwa), to wiele wskazuje na to, że Unia już wkrótce wypłynie na spokojne wody. Wszystko za sprawą planu wprowadzenia jej na rynek New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeśli emisja akcji serii A spotka się z pozytywnym odbiorem inwestorów giełdowych, Unia Racibórz S.A. może pozyskać tą drogą nawet 10 milionów złotych. Takie pieniądze pozwolą nie tylko uregulować bieżące problemy, ale też wprowadzić system szkolenia młodzieży z prawdziwego zdarzenia, który za kilka lat może zaowocować awansem unitów na wyższe szczeble rozgrywek. Co prawda w bliższym horyzoncie czasowym nie ma co marzyć o ekstraklasie, choć historia takich klubów jak Bruk-Bet Termalica Nieciecza dowodzi, że w polskiej piłce wszystko jest możliwe.

Nawet najlepszy plan może spalić na panewce, jeśli zaczną przy nim manipulować Marek Labus i Piotr Klima. Dlatego niewykluczone, że M. Labus otrzyma propozycję wejścia do Rady Nadzorczej Unii Racibórz S.A. Rola P. Klima, pozbawionego merytorycznego wsparcia swojego partnera, siłą rzeczy ulegnie marginalizacji.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marek Labus

Lekarz laryngolog, menadżer ochrony zdrowia

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~sponsorring (188.172. * .69) 01.04.2021 22:44

Super wiadomość. Do Unii wraca Krzysiek Sałajczyk z kasą od sponsorów ubezpieczeniowych, na chwilę zostanie zastępcą Paruzela , a docelowo zamienią się miejscami.Unia ma szansę.Unia.Unia do boju.

~kibicunii (46.204. * .52) 01.04.2021 21:39

Nie wyobrażam sobie także, aby w spółce akcyjnej zabrakło miejsca dla takich znawców futbolu jak radny Rycka i radny Majnusz. To osoby kreatywne, które na pewno rzucą świeże spojrzenie na sprawy szkoleniowe i organizacyjne w piłkarskiej spółce, a Racibórz stanie się liczącym punktem na mapie europejskiego futbollu. Myślę, że w sezonie 2028/29 jeśli pandemia ustąpi Unia zagra już w Lidze Europy, na Uefa Champions Leagu poczekamy, ale max do sezonu 2031/32. Wszystko to rozgrywać się będzie na najwspanialszej murawie w Europie przy ulicy Srebrnej. Fenomenem będzie też to, że zagramy wychowankami, którzy w wieku 16 lat swoje umiejętności rozwijać będą na orlikach. Cała piłkarska Europa będzie zachwycona Raciborzem! Tak to widzę. Wesołych Świąt wszystkim!

~KIBICUnia (209.58. * .78) 01.04.2021 21:29

firma od śmieci już zadeklarowała kupno akcji za 2 mln, tylko chcą mieć swojego prezesa i dwa miejsca w radzie nadzorczej. nad wszystkim ma dalej czuwać pani prof. prawa. jest nadzieja w nas, jest magiczna moc, a doktorka trafi szlag.

~lucjanssssss (195.72. * .226) 01.04.2021 12:52

jedni żartu nie obczaili hahahahhahahaha

~gieldda (161.202. * .118) 01.04.2021 10:13

spółka która nie ma drugi rok z rzędu planu finansowego , prezesi którzy nawet nie wiedzą jak rezygnację złożyć, rada nadzorcza ,,szkoda gadać ..i ten cały bajzel na giełdę? to nawet na 1kwietnia się nie nadaje. LIKWIDACJA

~robot (109.241. * .117) 01.04.2021 09:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Straszne gnioty pociskasz człowieku. Nawet jak na 1.04. Zajmij się czymś szlachetnym.

~Kibucunii (37.30. * .108) 01.04.2021 07:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bardzo dobrze, pierwszy ruch to Peszke z Wieczystej wyciągnąć. Jako kibic Unii zobowiązuje się, aby w każdy weekend pomagać mu w aklimatyzacji w naszym mieście tylko puby otwórzcie proszę.

~1kwietnia (104.193. * .217) 01.04.2021 07:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

kto wymyśla takie brednie? ciekawe jak miałby wyglądać prospekt emisyjny? no i jeszcze przekształcenie spółki z oo w akcyjną. zamiast pisać pierdoły zajmij się redaktorze historią wywalenia z roboty przez powiat obecnego prezesa tej umierającej spółki . nie umiał nawet orlikiem zarządzać?