środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Jakie podstawowe narzędzia powinien posiadać każdy właściciel roweru?

27.04.2021 12:51 | 0 komentarzy | (s)

Współcześnie przykładamy szczególną uwagę do codziennej aktywności, spędzania czasu na świeżym powietrzu, jak również do pielęgnowania więzi z bliskimi. Punktem wspólnym, łączącym nasze zainteresowania i codzienny wysiłek fizyczny są rowery. To świetny pomysł na wycieczkę, trening, randkę lub luźne spotkanie ze znajomymi. Ten prosty i klasyczny sprzęt nie wymaga na co dzień dużych nakładów finansowych, ani wyjątkowej dbałości. Niemniej jednak należy konserwować go przed sezonem i dokonywać pojedynczych napraw, gdy zajdzie taka potrzeba. Z tego też powodu warto sprawdzić, jakich narzędzi nie może zabraknąć w garażu każdego właściciela roweru.

Jakie podstawowe narzędzia powinien posiadać każdy właściciel roweru?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klucze rowerowe – dlaczego są tak ważne?

Można powiedzieć, że obecnie skupiamy się przede wszystkim na samodzielnym rozwiązywaniu problemów i coraz bardziej interesujemy się różnego rodzaju naprawami. Nie ulega wątpliwości, że możliwość liczenia na własne możliwości – to naprawdę ważna umiejętność, która daje nam spokój psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Klucz rowerowy pozwala nam na dokonywanie wszelkiego rodzaju napraw i wymian w przypadku awarii poszczególnych elementów. W asortymencie sklepu rowerowego decathlon.pl znajdziesz różne rodzaje kluczy rowerowych, które posłużą Ci jako główne akcesorium przy naprawie ulubionego pojazdu. Proponowane na rynku akcesoria zostały dokładnie przetestowane przez specjalistów z branży, co daje gwarancję długotrwałego użytkowania.

Zestaw kluczy rowerowych – do czego służą poszczególne rodzaje?

Klucze do roweru w zależności od specyfikacji przeznaczone są m.in.:

— Do pedałów (dzięki nim możesz np. odkręcić pedały, by posmarować gwint i poprawić płynność ich pracy, a co za tym idzie – komfort jazdy);

— Do suportu i korby (jeśli dopasujesz je odpowiednio do rodzaju korby w Twoim rowerze, to za ich pośrednictwem możesz z powodzeniem konserwować i wymieniać najmniejsze elementy);

— Do kasety i tzw. bacika (przydadzą się w momencie, kiedy umiesz samodzielnie ściągnąć korbę i zamontować lub zdemontować kasetę);

— Do wentyli.

W co dodatkowo się wyposażyć?

Warto pamiętać, że przy konserwacji czy naprawie roweru, bardzo ważne pozostaje posiadanie dobrej jakości sprzętu, który będzie pomagał w dokonywaniu wszelkich czynności. Z pewnością przyda ci się stojak rowerowy, który umożliwi ustawienie pojazdu w odpowiedniej pozycji oraz unieruchomienie go. Dzięki stosowaniu tego typu akcesorium zyskasz pełen komfort podczas przeprowadzania naprawy i w szybkim czasie przygotujesz rower do kolejnej wyprawy.

Łyżki do opon rowerowych

Niezbędnym elementem, który powinien posiadać każdy miłośnik rowerowych wypraw, jest również zestaw łyżek do zdejmowania opon. Takie akcesorium zdecydowanie przyda się w przypadku osób, które często robią długie trasy, w czasie których może nastąpić pęknięcie koła. Wówczas łyżki przydadzą się do ekspresowego zdjęcia opony i pozbycia się problemum, a także do ich montażu.

Pompka przenośna

Podczas każdej wycieczki warto mieć ze sobą mini-pompkę, która uratuje nas z presji w razie braku powietrza w oponach. Pamiętajmy, że w domu warto posiadać dużą pompkę stacjonarną, która w szybkim czasie pozwoli nam uzupełnić oponę powietrzem i zadbać o odpowiednie ciśnienie. Zdarza się jednak, że zapominamy o napompowaniu koła lub nie sprawdzamy jego poziomu. Wówczas przenośna pompka małych rozmiarów może okazać się wybawieniem, gdy na trasie okaże się, że ciężko byłoby kontynuować wyprawę.

Materiał zewnętrzny