Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Racibórz to piękne miejsce czyli dlaczego warto organizować pływackie Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych?

Dwudniowy czempionat kraju zorganizowany w Raciborzu (15 i 16 maja), na basenie sportowym H2Ostróg, zgromadził grono ponad 400 osób związanych ze środowiskiem pływackim - zawodników, trenerów i sędziów. Zapytaliśmy doświadczonego szkoleniowca Ryszarda Kowalczyka, który odkrył talent gwiazdy polskiego pływania Konrada Czerniaka, co sądzi o imprezie, której długoletnim gospodarzem jest ZSOMS Racibórz.

Racibórz to piękne miejsce czyli dlaczego warto organizować pływackie Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych?
Przyjaciele z basenu - trenerzy pływania Ryszard Kowalczyk i Sławomir Szwed
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dlaczego takie wydarzenie jak mistrzostwa szkół sportowych znajduje się w kalendarzu imprez pływackich?

Ta impreza jest nam bardzo potrzebna, bo jak powszechnie wiadomo, polskie pływanie opiera się na tych szkołach. Dlatego warto, żeby cyklicznie rywalizowały ze sobą. Dzięki temu można porównać poziom szkolenia w poszczególnych placówkach. Pamiętajmy, że w jedno miejsce w kraju, w dodatku tak urokliwe jak Racibórz, udają się reprezentacje szkół złożone z ich najlepszych zawodników. Zjeżdżają tu ze Szczecina, Koszalina czy Warszawy i wielu innych miast. Na tych mistrzostwach można porównać poziom wyszkolenia, organizację treningów i umiejętności sportowe tych ekip. To również okazja, żeby wymienić się doświadczeniami szkoleniowymi i scalić środowisko trenerskie.

Jak ocenia pan raciborskie mistrzostwa pod kątem organizacyjnym?

Jestem na tych zawodach w Raciborzu od 5 lat i z tego co obserwuję, to jest dobrze zorganizowana impreza. Gospodarze mogą pochwalić się udanym przedsięwzięciem w pięknym miejscu. Bardzo fajnie się czuję w Raciborzu w towarzystwie środowiska pływackiego z całego kraju. Organizacja jest moim zadaniem na najwyższym poziomie i miło spędza się tu czas w roli gościa. Wielkim atutem jest zgromadzenie w jednym miejscu tak dużej grupy zdolnej młodzieży, która wkrótce będzie stanowiła o sile i jakości polskiego pływania, już tego dorosłego, wyczynowego. Ci wszyscy młodzi ludzie chcą tu osiągnąć jak najlepszy wynik i poprawić swój rekord życiowy.

Czy na takich mistrzostwach może „wybuchnąć” talent na miarę pańskiego podopiecznego z lat ubiegłych - Konrada Czerniaka?

W pełni zgadzam się z taką tezą. To jest właśnie ten etap rozwoju zawodników, kiedy objawia się ich wyjątkowość i rysują możliwości profesjonalnej kariery. W ostatnich klasach szkoły podstawowej następuje ten przejściowy, ale i kluczowy moment do dokonania właściwej selekcji czy należy iść w karierę pływacką na poważnie. Wiem to na doświadczeniach związanych m.in. z prowadzeniem Konrada Czerniaka. Gdy dochodził do wyników otwierających mu profesjonalną karierę, miałem przyjemność z nim pracować.O mistrzostwach mówi Sławomir Szwed prezes MKS SMS Victoria Racibórz.mp3

Ludzie

Sławomir Szwed

Trener pływacki, prezes MKS SMS Victoria Racibórz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pingo (188.172. * .70) 17.05.2021 07:27

Racibórz to piękne miasto, kiedyś miało basen kryty na ul Słowackiego( teraz się wali) ,miało tez kiedyś piękny basen w szkole mistrzostw sportowych ( ale wyremontowali i jest trochę za płytki ) więc na zawody zostaje tylko aquapark.
Jeśli zaś miasto pływaniem stoi to po co od dwu lat się jakieś boisko wałkuje dla piłkarzy co grac nie chcą? potrzebny jest basen 50 metrów,żeby prawdziwe zawody organizować na arenie sportowej a nie w wodnym parku rozrywki.miasto potrzebuje basenów , kładki nad Odrą, zielonych parków a nie plastikowego boiska dla niewielu.

~mnietaska (104.193. * .219) 16.05.2021 18:08

Ryniu ? kiedyś to były czasy i baty jak ze stali a teraz jak być twardym kiedy miękiszon doskwiera?
kto wykończył basen w szkole sportowych mistrzów? zawody w aquaparku? parodia.