Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Pamięć o Jurku Wiśniewskim nigdy nie zgaśnie. Pierwszy memoriał znanego społecznika

23.05.2021 16:11 | 2 komentarze | ma.w

100 medali przygotowali dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów organizatorzy szóstej edycji Biegu bez barier. Od początku współtworzył ją Jerzy Wiśniewski ze stowarzyszenia "Podaj rękę", zmarły nagle w 2020 roku. Jego przyjaciele postanowili, że bieg odtąd będzie memoriałem pana Jurka.

Pamięć o Jurku Wiśniewskim nigdy nie zgaśnie. Pierwszy memoriał znanego społecznika
Dla uczestników Biegu bez barier przygotowano 100 medali. Po bieżni stadionu OSiR biegali w godz. od 10 do 15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor OSiR Paweł Król: nasz ośrodek jest dla wszystkich

Biegiem bez barier OSiR otworzył sezon wydarzeń sportowych w plenerze?

- Można to tak nazwać, bo nastąpiło znoszenie obostrzeń. Zastosowano tu i tak inną formułę, ale widać, że brakuje ludziom ruchu. I jest możliwość wspólnego spędzania czasu. Widać, że sprawdziło się to przy tym biegu.

OSiR to nie tylko sport wyczynowy, bo i amatorski, a jak udowadnia to wydarzenie - także rekreacja osób niepełnosprawnych.

- Od początku swej pracy tutaj uważam, że nasz ośrodek powinien wspierać te mniej popularne dyscypliny czy sfery sportu. Chodzi o to, żeby każdy mógł znaleźć w OSIR coś interesującego dla siebie.

Czy już wiadomo jakie aktywności OSiR będzie promował w najbliższym czasie?

- Plan wydarzeń mamy zaplanowany i jest zależny tylko od aury i obostrzeń. Te nie pozwalają na zbyt długofalowe plany. Postawimy na mniejsze projekty, ale będzie ich więcej. Już niedługi "Tydzień dziecka" więc zaproponujemy spływ kajakowy i rajd rowerowy. Wkrótce ożyje basen Obora. Na innych naszych obiektach też będziemy aktywni. Zachęcam do śledzenia naszego FB, tam na bieżąco zapraszamy na wydarzenia.


Irena Białuska

To jest bardzo dobra impreza. Wspólnie z Jurkiem Wiśniewskim ją zapoczątkowaliśmy, żeby pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Tomasz Bieliński

Fajnie, że to żyje. Łezka się w oku kręci kiedy sięgnąć pamięcią wstecz i pomyśleć o panu Jurku. Dusza tego przedsięwzięcia to dzisiaj pan Krystian. Ważne, że udało się wyciągnąć niepełnosprawnych do ruchu. Zostawiają serce na bieżni. W ostatnie weekend czerwca zorganizujemy dla tego środowiska zawody wędkarskie.

W pierwszym starcie wzięła udział jedna z najmłodszych uczestniczek - Zosia. - Super sprawa, dziecko świetnie się tu czuje - mówiła jej mama.

Mateusz Iwanicki
Mówi Mateusz Iwanicki.mp3

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza