Czwartek, 16 września 2021

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

RSS

Kolarstwo górskie opanowało wodzisławski Balaton [ZDJĘCIA]

25.05.2021 08:41 | 0 komentarzy | AgaKa

Rywalizacja w kolarstwie górskim MTB XC Wodzisław Śląski 2021, 22 maja przyciągnęła do miasta niespełna 200 uczestników, w tym 44 Czechów.

Kolarstwo górskie opanowało wodzisławski Balaton [ZDJĘCIA]
Sobotnie zawody to impreza przełożona z marca w związku z trwającą epidemią koronawirusa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pętla wokół Balatonu

Główna rowerowa pętla mierzyła ok. 3,5 km, którą zawodnicy musieli przejechać kilkakrotnie, w zależności od kategorii. Najmłodsi w kategorii SMERF mieli za zadanie przejechać ok. 500 m, a MŁODSZE ŻAKI pętlę dookoła Balatonu o długości 1500 m. Warunki atmosferyczne zmieniały się praktycznie podczas każdego wyścigu, nawierzchnia trasy także. Błoto dało się we znaki niejednemu startującemu.

Zawodnicy kategorii SMERF na starcie zawodów

Zawodnicy kategorii SMERF na starcie zawodów

Klasyfikacja zawodników obejmowała 15 kategorii, w których zwyciężyli:

SMERF:

  1. miejsce - Tymoteusz Bąk - Gościęcin
  2. miejsce - Max Mucha - Ostrava
  3. miejsce - Matej Konecny - Ostrava

MŁODSZY ŻAK:

  1. miejsce - Adela Kulihova - Hlucin
  2. miejsce - Paweł Ratajczyk - Głuchołazy
  3. miejsce - Filip Wielgos - Gliwice

ŻAK DZIEWCZĘTA:

  1. miejsce - Hana Kluckova - Ostrava
  2. miejsce - Agata Zelmozer - Sosnowiec
  3. miejsce - Julia Pośpiech - Mszana

ŻAK CHŁOPCY:

  1. miejsce - Ondrej Bukovsky - Ostrava
  2. miejsce - Samuel Mucha - Ostrava
  3. miejsce - Filip Jirout - Hlucin

MŁODZIK DZIEWCZĘTA:

  1. miejsce - Barbora Bukovska - Ostrava
  2. miejsce - Kinga Słomka - Mikołów
  3. miejsce - Aleksandra Grzesiczek - Mikołów

MŁODZIK CHŁOPCY:

  1. miejsce - Jakub Musalek - Haj Ve Slezsku
  2. miejsce - Daniel Sverkot - Ostrava
  3. miejsce - Nikodem Gwóźdź - Gliwice

JUNIOR MŁODSZY CHŁOPCY:

  1. miejsce - Karol Rokicki - Prudnik
  2. miejsce - Aleksander Dworak - Nowe Chechło
  3. miejsce - Wojciech Puzio - Prudnik

JUNIORKA KOBIETY:

  1. miejsce - Emilia Ryszka - Gliwice

JUNIOR MĘŻCZYŹNI:

  1. miejsce - Michał Malarz - Nowy Świętów
  2. miejsce - Sebastian Dyrbuś - Czerwionka-Leszczyny
  3. miejsce - Ondrej Polasek - Ostrava

ELITA KOBIETY:

  1. miejsce - Klara Kubinova - Opava
  2. miejsce - Sandra Adamczyk - Wodzisław Śląski
  3. miejsce - Nikola Bajgerova - Pribor

ELITA MĘŻCZYŹNI:

  1. miejsce - Jakub Riman - Ostrava
  2. miejsce - Ondrej Zeleny - Pribor
  3. miejsce - Victor Klos - Ostrava

MASTERS KOBIETY:

  1. miejsce - Aleksandra Andrzejewska - Cieszyn
  2. miejsce - Monika Wrona - Cieszyn
  3. miejsce - Marianna Wyszyńska-Tyniec - Kraków

MASTERS 1 MĘŻCZYŹNI:

  1. miejsce - Tomas Kalita - Ostrava
  2. miejsce - Lukas Bukovsky - Ostrava
  3. miejsce - Paweł Piasecki - Bielsko Biała

MASTERS 2 MĘŻCZYŹNI:

  1. miejsce - Sławomir Bednarczyk - Kozy
  2. miejsce - Tomasz Galuska - Ostrava
  3. miejsce - Jiri Sedlacek - Ostrava-Poruba