Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Awanse i spadki – stan na dzień 07.06.2021

07.06.2021 12:04 | 0 komentarzy | (ak)

Kolejna seria spotkań o ligowe punkty przyniosła trochę ciekawych rezultatów, które spowodowały dalsze roszady, głównie w strefach spadkowych. Na uwagę zasługuje fakt, że LKS Chałupki po kilku miesiącach odbił się wreszcie od dna raciborskiej A klasy. Zapraszamy do lektury.

Awanse i spadki – stan na dzień 07.06.2021
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

  • Udział w barażu o awans do III ligi: Odra Wodzisław Śląski.
  • Spadek do klas okręgowych: Iskra Pszczyna, Radziechowy-Wieprz i Jedność Przyszowice.
  • Spadek do rybnicko-raciborskiej klasy okręgowej (grupa 3): nikt.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Odra Wodzisław Śląski317692:37
2.Spójnia Landek306377:27
3.Unia Książenice316158:45
4.Tychy II315885:48
5.Decor Bełk315458:43
6.Unia Turza Śląska315470:49
7.Rozwój Katowice314758:44
8.Kuźnia Ustroń314750:57
9.Drzewiarz Jasienica304441:46
10.Czechowice-Dziedzice314150:42
11.Podbeskidzie B-B II314067:58
12.Czaniec313845:66
13.Orzeł Łękawica313442:53
14.Jedność Przyszowice313435:57
15.Radziechowy-Wieprz312933:62
16.Iskra Pszczyna311433:98
17.Odra Centrum Wodzisław Śl.*321829:91

*Drużyna wycofana z rozgrywek przed rundą wiosenną.


Klasa okręgowa – grupa MISTRZOWSKA (Podokręg Rybnik i Racibórz)

  • Awans do IV ligi: Czarni Gorzyce.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czarni Gorzyce92534:4
2.Forteca Świerklany91622:18
3.Unia Racibórz91513:19
4.Krzyżanowice91326:21
5.Tworków91320:19
6.Granica Ruptawa91015:24
7.Pierwszy Chwałowice978:25
8.Płomień Połomia946:14

Klasa okręgowa – grupa SPADKOWA (Podokręg Rybnik i Racibórz)

  • Spadek do raciborskiej A klasy: Dąb Gaszowice.
  • Spadek do rybnickiej A klasy: Czerwionka, Radziejów-Popielów, Polonia Łaziska i Polonia Marklowice.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
9.Naprzód Borucin173758:25
10.Nędza173333:23
11.Gwiazda Skrzyszów173234:20
12.Zameczek Czernica173130:20
13.Krzanowice172937:30
14.Silesia Lubomia172831:23
15.Rymer Rybnik172737:33
16.Polonia Marklowice172228:31
17.Dąb Gaszowice171726:40
18.Polonia Łaziska171421:37
19.Radziejów-Popielów17822:47
20.Czerwionka17719:47

A klasa (Podokręg Racibórz)

  • Awans do klasy okręgowej: Raszczyce.
  • Spadek do raciborskiej B klasy: Kuźnia Raciborska.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Raszczyce2565105:28
2.Czyżowice2564115:26
3.Nowa Wieś255486:33
4.Rogów254271:43
5.Kobyla253846:45
6.Syrynia253656:55
7.Nieboczowy253562:55
8.Pietrowice Wielkie253438:48
9.Studzienna253441:45
10.Rudy253044:66
11.Zawada Książęca253039:65
12.Kornowac252849:52
13.Pawłów252658:68
14.Brzezie251935:60
15.Chałupki251636:121
16.Kuźnia Raciborska251441:112

A klasa (Podokręg Rybnik)

  • Awans do klasy okręgowej: Jejkowice.
  • Spadek do rybnickiej B klasy: Szczejkowice, Wilchwy, Kleszczów i Grabownia-Golejów.

AKTUALNA TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Jejkowice256393:23
2.Rydułtowy255364:28
3.Mszana254964:28
4.Ochojec254775:37
5.Radlin254553:29
6.Bełk II254259:51
7.Żory254148:47
8.Jankowice253863:66
9.Baranowice253542:45
10.Boguszowice253168:72
11.Orzepowice253158:76
12.Niewiadom252761:67
13.Grabownia-Golejów252548:80
14.Kleszczów251727:66
15.Wilchwy251535:80
16.Szczejkowice251430:93