Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrają naprzeciw siebie

26.07.2021 10:54 | 0 komentarzy | dud

Lodowisko Jastor będzie gospodarzem ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski przed najważniejszą tegoroczną imprezą, jaką jest dla biało-czerwonych ostatnia runda kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Ekipa selekcjonera Roberta Kalabera spotka się przy dawnej ul. Leśnej w dniu 18 sierpnia.

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrają naprzeciw siebie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach zgrupowania zaplanowane zostały dwa spotkania sparingowe. Kadra zmierzy się w nich z drużynami klubowymi Unii Oświęcim i... JKH GKS Jastrzębie, a to oznacza, że zawodnicy JKH staną tego dnia naprzeciw siebie. 

Za sprawą sensacyjnego triumfu w Kazachstanie Polska awansowała do ostatniej fazy olimpijskich kwalifikacji. W jej ramach kadra zmierzy się w dniach 26-29 sierpnia w Bratysławie z wyżej notowanymi ekipami Słowacji, Białorusi i Austrii.

- W Bratysławie czeka nas ogromne wyzwanie, ale presja jest po stronie przeciwników. My nie mamy nic do stracenia, możemy tylko zyskać. Dla naszej reprezentacji mecze kwalifikacyjne to wielkie wydarzenie - ocenił w rozmowie z oficjalną stroną PZHL trener Robert Kalaber.

W sobotę zakończyło się zgrupowanie biało-czerwonych w Bytomiu, a to oznacza, że na Jastor wraz z Kalaberem wróci sześciu zawodników JKH. Przez następne trzy tygodnie wszyscy hokeiści JKH GKS trenować będą wspólnie. Pierwszy sparing jastrzębianie rozegrają już w czwartek, podejmując HC Frydek-Mistek.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl