Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Kolejny reprezentant Łotwy w JKH GKS Jastrzębie

28.07.2021 17:29 | 0 komentarzy | dud

JKH GKS Jastrzębie będzie w sezonie 2021/22 reprezentowało aż pięciu zawodników z Łotwy. Do Marisa Jassa, Eriksa i Artursa Sevcenko oraz Frenksa Razgalsa dołączy 32-letni reprezentant kraju nad Dźwiną Vitalijs Pavlovs. Uczestnik Mistrzostw Świata Elity, rozgrywek KHL i mistrz Kazachstanu podpisał kontrakt na rok.

Kolejny reprezentant Łotwy w JKH GKS Jastrzębie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Vitajlijs Pavlovs urodził się w Rydze 17 czerwca 1989 roku, czyli jeszcze przed odzyskaniem przez Łotwę niepodległości. Mierzy 192 cm wzrostu i waży 101 kg, a zatem dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi.

W swojej długiej karierze występował przede wszystkim w klubach łotewskich, przy czym w barwach Dynama Ryga rozegrał niemal trzysta spotkań w słynnej KHL, zdobywając ponad czterdzieści punktów, w której to statystyce niemal połowę stanowią bramki. Ponadto grał m.in. dla DHK Latgale Dyneburg, Metalurga Lipawa i, ostatnio, Olimpu Ryga.

Pavlovs ma na swoim koncie również występy w kazachskim Bejbarysie Atyrau (mistrzostwo kraju), fińskim Jokipojat Joensuu, amerykańskim Colorado Eagles i austriackim Dornbirger EC, którego barwy reprezentował w minionym sezonie ICE HL. Miał zatem możliwość gry przeciw HC Bolzano i Red Bull Salzburg, z którymi JKH GKS Jastrzębie spotka się w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Pavlovs ma także spore doświadczenie na niwie reprezentacyjnej. W łotewskich szeregach wystąpił w czterech turniejach Mistrzostw Świata (po raz ostatni trzy lata temu w Danii), a także na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Nie był wprawdzie pierwszoplanową postacią tych prestiżowych imprez, jednak sam fakt udziału w zawodach tej rangi ma swoją wymowę.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl