Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z kijkami wzdłuż meandrów rzeki Odry. Zobaczcie, co działo się w Chałupkach [ZDJĘCIA]

Malownicza ścieżka, słoneczna pogoda i aktywny wypoczynek – spora grupa osób w ten sposób rozpoczęła w Chałupkach weekend w organizowanym przez Gminę marszu nordic walking wzdłuż meandrów rzeki Odry.

Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Nordic walking, czyli marsz ze specjalnymi kijkami odbył się w popołudniowy piątek, 13 sierpnia br. w Chałupkach. Zbiórka i start miały miejsce pod wiatą starego przejścia granicznego. Uczestników przywitał zastępca wójta gminy Krzyżanowice Wolfgang Kroczek. Frekwencja dopisała i przed krótką rozgrzewką po 17 grupa wyruszyła w kierunku ścieżki biegnącej wzdłuż meandrów rzeki Odry. Zwolennicy aktywnego wypoczynku do pokonania mieli przeszło 6 kilometrów. Uczestnicy mieli dwa większe przystanki przy wieży widokowej i na nowym parkingu przy DK45. Na zakończenie wszyscy wrócili pod wiatę starego przejścia granicznego, gdzie na uczestników czekał poczęstunek.

Wydarzenie stanowiło element realizacji projektu pn.: "Z widokiem na turystykę - doposażenie infrastruktury turystycznej przy wieży widokowej na Meandrach Rzeki Odry", dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice" w ramach "Funduszu Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia" w Programie INTERREG V-A Republika Czeska – Polska.

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie

Wolfgang Kroczek

Wicewójt gminy Krzyżanowice 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].