Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Prezydent Polowy podziękuje Justynie Święty-Ersetic w bałkańskich klimatach. Jego zastępca napił się wody z gwiazdą sportu

18.08.2021 17:03 | 0 komentarzy | ma.w

W piątek 20 sierpnia o godz. 17.30 włodarze Raciborza na scenie Dni Raciborza oficjalnie pogratulują multimedalistce z Tokio. Miasto ufunduje mieszkańcom zdjęcia ze sportsmenką i będzie można na Rynku otrzymać od niej pamiątkowy autograf.

Prezydent Polowy podziękuje Justynie Święty-Ersetic w bałkańskich klimatach. Jego zastępca napił się wody z gwiazdą sportu
Justynę Święty-Ersetic witano już w Raciborzu tuż po przyjeździe z Tokio. Teraz przywita ją prezydnet Dariusz Polowy podczas Dni Raciborza. Fot. Tomasz Czech
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizację oficjalnego podziękowania biegaczce zapowiedział na posiedzeniu komisji oświaty wiceprezydent miasta Dawid Wacławczyk. On sam miał już okazję spotkać się ze Święty-Ersetic i to dwukrotnie. Wpierw na stadionie OSiR wraz z mieszkańcami (to wydarzenie zainicjował mąż zawodniczki i jego przyjaciele, w tym były wiceprezydent Raciborza Michał Fita). Okazji, by złożyć podziękowania i gratulacje, nie miał za to Dariusz Polowy, który w czasie gdy lekkoatletka zdobywała medale przebywał na urlopie.

17 sierpnia Wacławczyk podejmował w urzędzie złotą i srebrną medalistkę z Tokio. Tam zaprosił ją na kawę, by omówić szczegóły piątkowego wydarzenia w trakcie Dni Raciborza. - Jak przystało na sportsmenkę pani Justyna wolała wodę od kawy - uśmiechnął się wiceprezydent. Święty-Ersetic potwierdziła, że przyjmuje zaproszenie samorządowców.

Przywitanie przez prezydenta zaplanowano na godz. 17.30 na rynku, gdzie ustawiona będzie scena. Jak poinformował Dawid Wacławczyk pierwszy utwór w wykonaniu gwiazdy Dni Raciborza - bałkańskiej orkiestry dętej zostanie odegrany na cześć medalistki z Tokio.

Magistrat zamówił kilkaset zdjęć gwiazdy, na których ta będzie składała autografy. Wacławczyk nie mówił radnym o kwocie nagrody, jaką urząd zamierza przekazać utytułowanej raciborzance, ale wcześniej przyznał Nowinom, że jest plan uhonorowania jej pieniężnie, jak i zapowiadał specjalnie wymyślony przez siebie prezent.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka