Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Upał ich nie zatrzymał. Polecieli i poszli w czyżowicki las [ZDJĘCIA, LIVE]

22.08.2021 15:37 | 0 komentarzy | AgaKa

22 sierpnia na Ranchu Western w Czyżowicach odbyła się sportowa impreza 'Leca abo ida'. Biegacze zmierzyli się z trudną, crossową trasą liczącą 10 km leśnymi ścieżkami Czyżowic i okolic. Przygotowano też 5 km trasę dla zawodników Nordic Walking.

Upał ich nie zatrzymał. Polecieli i poszli w czyżowicki las [ZDJĘCIA, LIVE]
Sportowa impreza 'Leca abo ida' odbyła się na Ranchu Western w Czyżowicach. Organizatorem był klub sportowy M.E.T.A
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Ryszard Kłyś z Gliwic pojawił się na mecie jako pierwszy z grona Nordic Walking (czas na mecie 00:39:02). - Trasa była urozmaicona. Były górki, wymagające podejścia. Uwielbiam takie leśne tereny, a trasę kojarzyłem, bo miałem okazję startować tu już wcześniej - powiedział. - Czy spodziewałem się takiego wyniku? Nie. Nigdy do końca nie wiadomo jak będzie. Traktuję to bardziej jak zabawę, formę rekreacji. Owszem, jest też element rywalizacji - dodał.

Pan Ryszard nie startował sam. W zawodach udział brała jego żona, pani Sylwia, która także wystartowała w grupie Nordic Walking. Co ciekawe - wygrała w kategorii kobiet.


Kategorię mężczyzn w biegu na 10 km wygrał Tomasz Wieczorek z Rogowa (czas na mecie 00:47:23). - Super trasa. Jest sierpień, więc upał być musi. To są 'moje' lasy, znam je jak własną kieszeń. Ich znajomość na pewno mi dzisiaj pomogła. Czy coś bym zmienił? Może bym jeszcze jedną górkę dodał - powiedział po biegu. - Obstawiali, że mogę to dzisiaj wygrać, ale sam myślałem, że wyprzedzi mnie mój kolega Szymon - dodał.


Zmęczona, ale szczęśliwa. Elżbieta Lewicka z Knurowa jako pierwsza kobieta przekroczyła linię mety niedzielnego biegu (czas na mecie 00:59:28). - Gdybym miała ocenić poziom trudności trasy w skali 1-10, to dałabym temu 11. Było bardzo ciężko, ale trasa fajna, urozmaicona, fajne krajobrazy po drodze. - powiedziała. - Normalnie biorę udział w biegach ulicznych i na bieżni. To było dla mnie coś nowego, wielki hardcore. Namówił mnie brat. To on powiedział mi o tym, że jest taka kameralna impreza. A że nie miałam planów to postanowiłam wziąć udział - dodała.


WYNIKI:

5 km Nordic Walking mężczyzn

 1. Kłyś Ryszard /Gliwice /00:39:02
 2. Małka Marian /Gliwice /00:39:30
 3. Trzaskalik Franek /Rogów /00:43:02

5 km Nordic Walking kobiet

 1. Libardi-Kłyś Sylwia /Gliwice /00:45:33
 2. Kościelny Kamila /Gorzyce /00:46:42
 3. Niestrój Sylwia /Lubomia /00:47:31

Pełne wyniki

10 km bieg mężczyźni

 1. Wieczorek Tomasz /Rogów /00:47:23
 2. Polnik Rafał /Wodzisław Śl. /00:50:06
 3. Maroszek Szymon /Rybnik /00:51:00

10 km bieg kobiet

 1. Lewicka Elżbieta /Knurów /00:59:28
 2. Teleucka Sandra /Jankowice Rudzkie /01:00:05
 3. Rataj Barbara /Jejkowice /01:02:42

Pełne wyniki

Celem wydarzenia była promocja Morawskich Wrót, gminy Gorzyce oraz Czyżowic i okolic, popularyzacja biegów trialowych oraz marszów NW jako uniwersalnej i aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz integracja środowisk sportu amatorskiego. Imprezę zabezpieczało OSP Czyżowice. Organizatorem wydarzenia był klub sportowy M.E.T.A. Na zawodników na mecie czekał posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zostali nagrodzeni statuetkami oraz upominkami. Były też nagrody specjalne, jak np. dla najstarszego/ najstarszej, dla najwytrwalszego/ najwytrwalszej. Bieg był darmowy (bez opłaty wpisowej).

Zobacz live ze startu