Niedziela, 23 stycznia 2022

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

JKH GKS Jastrzębie przegrał przedostatni sparing

25.08.2021 13:48 | 0 komentarzy | dud

W przedostatnim sparingu przed zbliżającym się sezonem ligowym i pucharowym jastrzębscy hokeiści przegrali z czeską Porubą. Tym samym hokeiści z Ostrawy zrewanżowali się za porażkę u siebie. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne okazały się rzuty karne.

JKH GKS Jastrzębie przegrał przedostatni sparing
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębianie do meczu przystąpili osłabieni brakiem głównego trenera i sześciu kadrowiczów, którzy w Bratysławie oczekują na rozpoczęcie turnieju decydującego o awansie na ZIO. Na lodzie po raz pierwszy w letnim okresie przygotowawczym zaprezentował się Martin Kasperlik.

Mecz w 5. minucie celnym trafieniem otworzyli goście z Czech. Odpowiedź nastąpiła dwie minuty później. Do bramki gości trafił Samuel Mlynarovic. Hokeiści Poruby prowadzenie odzyskali w 12. minucie i do końca tercji go nie oddali.

Po przerwie wystarczyło 35 sekund a na tablicy wyników znów był remis. Piękną akcję Bahaleisha, Kasperlik, Rac wykończył słowacki napastnik. Potem okazji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało po jednej i drugiej stronie lodowiska. Gole jednak nie padły bo na wysokości zadania staneli bramkarze. W 30. minucie doskonałej sytuacji oko w oko z golkiperem gości nie wykorzystał Martin Kasperlik. Dopiero rzut karny podyktowany w ostatniej minucie drugiej tercji przyniósł bramkę przyjezdnym.

Po przerwie ponownie wyrównali jastrzębianie. W połowie trzeciej tercji do bramki trafił Frenks Razgals. Łotewski napastnik mógł w 52. minucie dać prowadzenie gospodarzom. Jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Do końca regulaminowego czasu więcej goli nie padło. Po końcowej syrenie trenerzy zdecydowali o rozegraniu konkursu rzutów karnych. Goście z Poruby wykorzystali jeden z najazdów i wygrali cały mecz.

Przed hokeistami JKH został do rozegrania jeszcze jeden test mecz. W czwartek na wyjeździe skrzyżują kije z czeskimi Jastrzębiami z Prościejowa. Będzie to okazja do rewanżu za domową porażkę na początku sierpnia.

JKH GKS Jastrzębie - HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 k. (1:2, 1:1, 1:0, k. 0:1)

  • 0:1 Guman (Zovinec) 4:42
  • 1:1 Mlynarovic (Razgals) 6:30
  • 1:2 Stloukal 11:07
  • 2:2 Rac (Kasperlik, Bahaleisha) 20:35
  • 2:3 Korkiakoski 39:22, rzut karny
  • 3:3 Razgals (Jass) 49:37
  • 3:4 Bitten decydujący rzut karny

JKH GKS Jastrzębie:

Nechvatal - Bahalejsza, E. Sevcenko, Bashirov Rac, Kasperlik - Jass, Gimiński, Razgals, Mlynarovic, Kalns - Horzelski, Pavlovs, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Wróblewski, A. Ševčenko, Płachetka, Pelaczyk.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl