Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zakończyli okres przygotowawczy

27.08.2021 13:46 | 0 komentarzy | dud

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie porażką zakończyli okres przygotowawczy. W ostatnim test meczu musieli uznać wyższość drużyny czeskich Jastrzębi z Prościejowa. Tym samym nie udał się rewanż za porażkę na Jastorze.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zakończyli okres przygotowawczy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębianie do meczu przystąpili oczywiście bez kadrowiczów, którzy rozpoczęli w Bratysławie turniej kwalifikacji olimpijskich. W pierwszym dniu podopieczni Roberta Kalabera sensacyjnie pokonali 1:0 Białoruś. W spotkaniu zagrali Arkadiusz Kostek, Mateusz Bryk, Kamil Górny i Maciej Urbanowicz.

Pierwsza tercja rozgrywanego w Prościejowie sparingu nie przyniosła zbyt miłego dla oka hokeja. Drużyny zaprezentowały hokej typowo fizyczny. Zawodnicy gości i gospodarzy mieli swoje szanse, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie zarysowała się przewaga miejscowych, którzy dwa razy trafili do jastrzębskiej bramki. Gospodarze stworzyli jeszcze więcej okazji do podwyższenia wyniku, ale dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końca tercji.

Po przerwie mecz się rozkręcił i spotkanie z sennego stało atrakcyjnym widowiskiem. Na początku tercji rywale podwyższyli prowadzenia, które dwie minuty później zmniejszył Samuel Mlynarovic. Miejscowi hokeiści nie pozwolili jednak rozkręcić się gościom. Pięć minut później odzyskali trzybramkowe prowadzenie, studząc zapał. Jastrzębianie mimo niekorzystnego wyniku do końca próbowali zagrażać bramce gospodarzy. Gol Martina Kasperlika wlał jeszcze w serca nadzieję na korzystny wynik. Na więcej czescy hokeiści już nie pozwolili. Na 100 sekund przed końcową syreną kwestia zwycięstwa czeskich jastrzębi nad polskimi została przesądzona.

Jastrzębianie okres przygotowawczy kończą bilansem trzech zwycięstw i siedmiu przegranych spotkań. Teraz przed zawodnikami debiut w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Historyczne wydarzenie stanie się faktem już w piątek 3 września.

LHK Jestřábi Prostějov - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

  • 1:0 Koblížek (Havlík, Husák) 23:15
  • 2:0 Motloch (Jáchym) 35:20
  • 3:0 Mrázek (Jiránek, Havlík) 40:22
  • 3:1 Mlynarovic (Kalns, Razgals) 42:40
  • 4:1 Švec (Krejčí, Zajíc) 47:38
  • 4:2 Kasperlik (Rac) 52:04
  • 5:2 Kloz (Rudovský, Novák) 58:21

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal - E. Sevcenko, Bahaleisha, Kasperlik, Rac, Bashirov - Gimiński, Jass, Kalns, Mlynarovic, Razgals - Pavlovs, Horzelski, R. Nalewajka, L. Nalewajka, A. Sevcenko - Pelaczyk, Plachetka, Wroblewski.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl