Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Arkadiusz Szczepanek wygrał Bieg wokół komina 2021

11.09.2021 21:15 | 0 komentarzy | ma.w

Fajny bieg, ciekawa trasa i sympatyczni ludzie - te trzy atuty wydarzenia sportowego towarzyszącego Industriadzie w Raciborzu wymienił zwycięzca biegu na 3 km. To mieszkaniec Kornowaca, który oprócz szybkości musiał wykazać się dodatkowymi umiejętnościami na trasie.

Arkadiusz Szczepanek wygrał Bieg wokół komina 2021
Zwycięzca Biegu wokół komina 2021 - Arkadiusz Szczepanek z nagrodą od Browaru Zamkowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Arkadiusz Szczepanek lubi biegać, rusza w trasę dwa lub trzy razy w tygodniu. W Biegu wokół komina wziął udział po raz pierwszy. Słoneczna i nieco upalna pogoda nie przeszkadzała mu w rywalizacji. Kolejni ma mecie byli Robert Zięba i Mateusz Moneta.

- Trochę ciepło na bieganie. Kiedyś więcej się tym zajmowałem, teraz mniej. Były jakieś półmaratony. Zaskoczyło mnie, że tak niewielu chętnych było do wzięcia udziału, bo w poprzedniej edycji zebrało się uczestników na dwie liczne grupy w kategoriach kobiet i mężczyzn - powiedział nam trzeci na mecie Moneta.

Żeby zostać sklasyfikowanym, trzeba było dobiec z kubkiem, z którym się startowało. Była w nim woda, a na trasie trzeba było zebrać w dwóch punktach jeszcze słód i chmiel.

Oto końcowa klasyfikacja kategorii kobiety i dzieci (dopuszczono je z uwagi na niską frekwencję).

  • 1. Judyta Jędrzejczyk
  • 2. Halina Kuryłowicz
  • 3. Krzysztof Kuryłowicz i Antoni Jendrzejczyk,
Najmłodsi uczestnicy biegu

Nagrodę specjalną - za dotarcie na metę z największą ilością wody w kubku otrzymała Judyta Jędrzejczyk. - Najmniej pani piła - śmiał się dyrektor OSiR Paweł Król, który wręczał nagrody z dyrektor Zamku Krystyną Niklewicz i piwowarem Browaru Zamkowego Rajmundem Petrzykiem.

Trasa biegu wiodła z dziedzińca zamkowego w kierunku alejek parku Zamkowego i korony wałów z powrotem na miejsce startu.

- Trochę nas było mało, ale zabawa i tak fajna. Mieliśmy specjalne medale z kufelkiem. Kto nie trenował mógł mieć lekką zadyszkę - przyznał także startujący Tomasz Bieliński wicedyrektor OSiR.


Tomasz Bieliński z OSiR

Oliwier Huptaś - kolejny z pracowników OSiR na Industriadzie, zachęcał do udziału w Biegu o Złoty Kłos, który w następny weekend odbędzie się przy ruinach pałacu w Tworkowie. Organizuje go miejscowy LKS.