Niedziela, 23 stycznia 2022

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]

11.10.2021 11:15 | 0 komentarzy | ska

Krwiodawcy skupieni wokół Klubu HDK PCK przy byłej KWK Anna w Pszowie zorganizowali turniej szóstek piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Pszowa. Wydarzenie miło podwójne dno, bo oprócz współzawodnictwa na boisku, krwiodawcy promowali zdrowy tryb życia i walkę z nałogami.

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]
Krwiodawcy z Pszowa zajęli 2. miejsce w turnieju. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z Katowic, a trzecie strażacy z Jastrzębia-Zdroju.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]

Dzięki pomocy urzędu miasta i sponsorów pszowskim krwiodawcom udało się zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozegranie turnieju na terenie orlika przy ul. Kraszewskiego w Pszowie. - W turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Pszów udział wzięło 8 tym razem drużyn. Była to już 5. edycja tego wydarzenia. W tym roku udało się znakomicie dzięki wsparciu urzędu oraz sponsorów. Widzimy, że ludzie potrzebują sportu i aktywnego życia, a w pandemii dostęp do sportu dla niektórych mógł być utrudniony. Dlatego też w tym roku promujemy walkę z uzależnieniem naszych czasów – od telefonów i internetu – mówi Tomasz Czech, członek Klubu HDK PCK Pszów przy byłej kopalni Anna, a jednocześnie jeden z zawodników pszowskiej drużyny. Na turnieju udział wzięły drużyny z Katowic-Bogucic, Knurowa, Jastrzębia-Zdroju, Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego i Pszowa. - Możemy dzięki temu wydarzeniu promować zarówno krwiodawstwo, jak i walkę z nałogami – zaznacza Mariusz Sylwesiuk, prezes Klubu HDK PCK Pszów.

- Bardzo cieszy mnie taka rywalizacja i fakt, że do Pszowa przyjechali zawodnicy z całego regionu. Wszystkim drużynom już na początku dziękowałem za udział, bo nie wszystkie imprezy cieszą się takim zainteresowaniem – podkreśla burmistrz Czesław Krzystała.

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna z Katowic-Bogucic. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze z Pszowa, a trzecie miejsce zajęła drużyna strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju.