Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

LKS 07 Markowice będzie mieć nowy system nawadniania murawy. Do budowy dołożą się Lasy Państwowe

Lasy Państwowe przeznaczą 50 tys. zł na budową systemunawadniania murawy boiska klubu LKS 07 Markowice. Współpracę raciborskiego klubu i Lasów Państwowych przypieczętował mecz leśników z markowiczanami. Spotkanie rozegrano 9 października.

LKS 07 Markowice będzie mieć nowy system nawadniania murawy. Do budowy dołożą się Lasy Państwowe
Symboliczny czek trzymają prezes LKS 07 Markowice Marek Cyran oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica. Na prawo od nich stoją jeszcze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowychw Katowicach Damian Sieber.

Na co dzień są sąsiadami "zza miedzy" -  jedno z markowickich boisk położone jest przy samym Łężczoku, a obie "drużyny" łączy także długa historia - co ciekawe klub z Markowic powstał 17 lat przed PGL Lasy Państwowe. 9 października połączyła ich także piłkarska pasja i duch rywalizacji.

- Zarażanie sportem jest w dzisiejszych czasach na wagęzłota. Cieszę się, że mamy w Raciborzu ludzi, którzy w swoim wolnym czasie angażują się w inicjatywy wartościowe dla młodzieży. Jestem podwójnie wdzięczny także Lasom Państwowym za współpracę z LKS 07 Markowice, bo w kwestii dofinansowania sportu w dzielnicach prezydent Raciborza ma zadyszkę - mówił obecny na meczu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Współpraca Lasów Państwowych i LKS-u wiąże się z budową systemu nawadniania murawy boiska. Dzięki dofinansowaniu Markowice będą mogły korzystać z ekologicznej murawy. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale także zdrowia - do dzisiaj zdarzają się problemy z przekraczaniem dopuszczalnych normśrodowiskowych sztucznych nawierzchni „orlików" w upalne dni.

- Leśnicy mają poza przyrodą i lasem także inne swoje pasje. Cieszy, że mogą je realizować przy takich imprezach czy współpracując z takimiklubami. Ważnym aspektem dla nas jest także to, że działania jakie klub dziękinaszemu wsparciu podejmie będą pozytywnie wpływać na środowisko wokół boiska - podkreślił Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowychw Katowicach Damian Sieber.

Jak się okazuje leśnicy radzą sobie dobrze nie tylko wzadrzewionym terenie, ale też na otwartej przestrzeni. Towarzyskie starcie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji leśników 4:2. Prezes markowickiegoklubu Marek Cyran twierdzi, że to wynik przede wszystkim gościnności, a tylko trochę równolegle rozgrywanego wyjazdowego meczu ligowego.

źródło: LP, oprac. ż

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Axel210678 12.10.2021 17:51

No i to jest bardzo dobra wiadomość.