Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

JKH GKS Jastrzębie przegrał z liderem

19.10.2021 11:43 | 0 komentarzy | dud

Hokeiści GKS Katowice po raz drugi w tym sezonie znaleźli sposób na JKH GKS Jastrzębie, wygrywając w niedzielny wieczór w Satelicie 5:2 (2:1, 3:1, 0:0).

JKH GKS Jastrzębie przegrał z liderem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Honorowe gole dla JKH GKS Jastrzębie zdobyli Radosław Nalewajka i Jauhenij Kamienieu. Czasu na rozpamiętywanie derbowej porażki nie będzie, ponieważ już dziś zespół zagra w Oświęcimiu o Superpuchar Polski.

W spotkanie lepiej weszli podopieczni Roberta Kalabera, otwierając rezultat w 3. minucie za sprawą ładnego uderzenia z lewego skrzydła Radosława Nalewajki. Niestety, przy karze dla Macieja Urbanowicza gospodarze zdołali wyrównać kapitalnym uderzeniem Bartosza Fraszko, a następnie półtora minuty później poszli za ciosem, gdy Joona Monto znalazł się w odpowiednim miejscu po uderzeniu Macieja Kruczka.

O wyniku zawodów zadecydowała druga odsłona, której jastrzębianie nie zaliczą do udanych. W 29. minucie przy kolejnej karze dla ekipy JKH Michała Kielera pokonał Mathias Lehtonen, na co mistrzowie Polski zdołali jeszcze odpowiedzieć sześć minut później, kiedy to ładnie z nadgarstka na 3:2 pociągnął Jauhenij Kamienieu. To kontaktowe trafienie tylko podrażniło lidera ekstraligi, który minutę później w ciągu zaledwie 26 sekund ukłuł dwukrotnie, ustalając wynik na 5:2.

W trzeciej tercji JKH GKS zagrał lepiej, ale nie zdołał już zrobić krzywdy katowiczanom. Dodatkowo emocje na tafli i poza nią rozgrzała bójka z 44. minuty, po której zawody zakończyli Igor Smal i Vitalijs Pavlovs. Dodajmy, że chwilę wcześniej Smal groźnie zaatakował Marcina Horzelskiego, a Łotysz poszedł w sukurs koledze.

Szalone tempo ekstraligowych rozgrywek nie pomaga mistrzom Polski w regeneracji po Champions Hockey League. Teraz przed zespołem walka o Superpuchar Polski w Oświęcimiu, a zarazem szansa na pierwsze trofeum w tym sezonie.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

  • 0:1 R. Nalewajka (Ł. Nalewajka) 02:34
  • 1:1 Fraszko (Wronka, Kruczek) 09:00, 5/4
  • 2:1 Monto (Kruczek) 10:44
  • 3:1 Lehtonen (Pasiut, Monto) 28:54, 5/4
  • 3:2 Kamienieu (Pavlovs, R. Nalewajka) 34:19
  • 4:2 Fraszko (Wronka) 35:23
  • 5:2 Bepierszcz (Monto, Kruczek) 35:49

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals - Górny, Horzelski, Płachetka, Rac, Kalns - Kamienieu, E. Sevcenko, Kasperlik, Mlynarović, A. Sevcenko - Gimiński, Pelaczyk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

źródło: jkh.pl 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl