Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Kolejny hit z udziałem Jastrzębskiego Węgla [ZAPOWIEDŹ]

19.11.2021 14:54 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 20 listopada o godzinie 14:45 Jastrzębski Węgiel w ramach 8. kolejki PlusLigi zmierzy się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Kolejny hit z udziałem Jastrzębskiego Węgla [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to starcie aktualnie drugiej z trzecią ekipą w plusligowym rankingu. JW wyprzeda rywali o dwa punkty, przy czym podopieczni trenera Andrei Gardiniego rozegrali o jedno spotkanie więcej od przeciwników.

Moje oczekiwania względem najbliższego spotkania są takie, by podtrzymać serię zwycięstw we własnej hali. W Jastrzębiu-Zdroju nie przegraliśmy jeszcze meczu w tym sezonie i mam nadzieję, że ta zwycięska seria zostanie podtrzymana. Życzyłbym sobie, żeby hala była w sobotę wypełniona kibicami, którzy będą nas wspierać i poniosą nas do kolejnej wygranej – mówi Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Miniony tydzień był niezwykle intensywny dla gospodarzy. Jastrzębski Węgiel w siedem dni rozgrał trzy mecze. – Za nami ciężki tydzień, w trakcie którego rozegraliśmy trzy spotkania. W dwóch przypadkach musieliśmy podróżować. Najpierw było starcie z Treflem Gdańsk u siebie, później wyjazd do Kędzierzyna-Koźla, a na koniec długa wyprawa do Suwałk. Cieszymy się z powrotu do Jastrzębia-Zdroju z kompletem punktów wywalczonym w Suwałkach, ponieważ zawsze ciężko gra się mecz po tak długiej podróży, jak ta, którą mieliśmy w przypadku Ślepska. Ten tydzień jest naprawdę cenny ze względu na możliwość spokojnego przygotowania się do meczu z Zawierciem. Zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym mamy sporo czasu, by potrenować siatkarsko i popracować wspólnie jako zespół. Mam nadzieję, że będzie to z korzyścią dla nas i będziemy dobrze przygotowani na ten trudny pojedynek z Zawierciem – uważa Toniutti.

O najbliższym rywali Francuz wypowiada się z dużym respektem. – Wiemy, że jest to naprawdę trudny rywal. Rzeczywiście grają dobrze i notują świetny start w lidze. Teraz czeka ich seria meczów z silnymi przeciwnikami, więc dla nich starcie z nami będzie jednym z pierwszych testów. Musimy być przygotowani na wielki bój, bo jest to silny zespół, mający w składzie wielu doświadczonych i bardzo dobrych graczy – dodaje rozgrywający drużyny.

Początek sobotniego hitu kolejki o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Skład drużyny Aluronu CMC Warty Zawiercie:

  • Rozgrywający: Maximiliano Cavanna, Miguel Tavares
  • Atakujący: Mateusz Malinowski, Dawid Konarski
  • Przyjmujący: Facundo Conte, Piotr Orczyk, Uros Kovacević, Dominik Depowski
  • Środkowi: Patryk Niemiec, Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha, Wiktor Rajsner
  • Libero: Michał Żurek, Bartosz Makoś
  • Trener: Igor Kolaković

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl