Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Pobiegnij ze świętym Mikołajem i pomóż psom ze schroniska

22.11.2021 19:24 | 0 komentarzy | ż

Bieg Mikołajkowy (oraz nordic walking) odbędzie się na stadionie OSiR w Raciborzu w niedzielę 5 grudnia. Początek o godz. 11.00.

Pobiegnij ze świętym Mikołajem i pomóż psom ze schroniska
Tak było na Biegu Mikołajkowym w 2019 roku (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdy z uczestników będzie miał do pokonania od 2 do 10 okrążeń, każde o długości 400 metrów. W praktyce oznacza to, że uczestnicy przebiegną/przejdą od 800 metrów do 4 kilometrów.

Biuro zawodów na stadionie OSiR będzie czynne w dniu imprezy od godz. 10.00 do godz. 10.45. Wszyscy startujący otrzymają na mecie słodką niespodziankę od św. Mikołaja oraz gorąca herbatę. Udział w biegu jest bezpłatny.

Jednym z warunków udziału w biegu jest posiadanie atrybutu św. Mikołaja (czapeczki, brody, dzwonki, sanki, rogi renifera itp.) oraz podpisane oświadczenie o zdolności do udziału w biegu rekreacyjnym lub nordic walking przez zawodnika lub opiekuna prawnego w przypadku osoby niepełnoletniej.

W tym roku organizatorzy wspólnie ze świętym Mikołajem będą dodatkowo wspierać schronisko dla psów w Raciborzu. Dlatego prosi się uczestników, żeby przynieśli ze sobą karmę dla psów, smycze i inne psie akcesoria, które finalnie zostaną przekazane dla schroniska (akcja nie jest obowiązkowadla uczestników biegu).

Uwaga! Osoby biorące udział w marszu nordic walking muszą posiadać gumowe nakładki zabezpieczające groty kijów.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerem wydarzenia jest Sklep Zoologiczny ZOO-MAR w Raciborzu.

źródło: OSiR, oprac. ż