Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

V Żorski Półmaraton Leśny. W zimnie i deszczu pobiegli przez żorskie lasy [ZDJĘCIA]

400 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji Żorskiego Półmaratonu Leśnego, którego tradycyjnie start i metę ustanowiono na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs. ZOBACZ ZDJĘCIA!

V Żorski Półmaraton Leśny. W zimnie i deszczu pobiegli przez żorskie lasy [ZDJĘCIA]
Do piątej edycji Żorskiego Półmaratonu Leśnego zarejestrowało się 400 zawodników.

V Żorski Półmaraton Leśny. W zimnie i deszczu pobiegli przez żorskie lasy [ZDJĘCIA]

- Cała trasa wiedzie ekstremalnymi terenami leśnymi, a staraliśmy się zrobić w lasach wszystko, aby nieco podłamać uczestników. Jest wielu zawodników, którzy przyjeżdżają co roku, więc są gotowi na trudności, ale mamy też grono zawodników z całej Polski, którzy sa po raz pierwszy - mówi Marcin Miśków ze Stowarzyszenia Zarazić Pasją, głównego organizatora półmaratonu. 

Pierwszy Puchar Grotołaza

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w półmaratonie na dwóch trasach, 21 oraz połowie tej długości. Niektórzy z uczestników liczyli nawet na śnieg na trasie, choć niedzielny deszcz roztopił oznaki zimowej scenerii. - Po raz pierwszy w historii naszego kraju biegacze mogli powalczyć o Puchar Grotołaza, bo specjalnie na nasz bieg przyjechał Piotr Hercog, ultramaratończyk i grotołaz - podkreśla Marcin Miśków. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].