Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

MKZ Unia Racibórz w finale Polskiej Ligi Zapaśniczej. Powalczy o złoto z Mazowszem

02.12.2021 14:34 | 0 komentarzy | ma.w

Dzięki zwycięstwom nad Sobieskim Poznań i AKS z Białogardu raciborzanie awansowali do finału krajowej ligi. Ekipa Mateusza Wolnego ma szansę zostać mistrzem Polski w jubileuszowym, 75 roku działalności klubu.

MKZ Unia Racibórz w finale Polskiej Ligi Zapaśniczej. Powalczy o złoto z Mazowszem
Tomasz Wawrzyńczyk był mocnym punktem MKZ Unii Racibórz w drodze do finału PLZ (TVP Sport)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa rywalizacja o drużynowe mistrzostwo Polski w zapasach. Ze względu na panującą pandemię Covid-19, tegoroczna liga odbywa się w formie turniejów.

W grupie A rywalizowały Mazowsze Wrestling Team, Panthers Wrestling Team Łódzkie i Radom oraz Zapasy Rzeszów. Grupę B utworzyły KS Sobieski Poznań, MKZ Unia Racibórz oraz AKS Białogard.

Rewanż w stolicy

Turniej rewanżowy odbył się w warszawskiej dzielnicy - Białołęce. W meczu otwarcia zmierzyły się zespoły grupy A – Sobieski Poznań i Unia Racibórz. W końcówce pojedynku szalę zwycięstwa przeważyli na swą korzyść zawodnicy pod wodzą trenera Mateusza Wolnego. Wygrali 5:4.


O awansie do finału Polskiej Ligi Zapaśniczej zdecydował trzeci mecz pomiędzy MKZ Unia Racibórz i AKS Białogard.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. To Szymon Szymonowicz, Sebastian Jezierzański, Mateusz Kampik oraz Tomasz Wawrzyńczyk zapewnili ekipie z Raciborza zwycięstwo 5:4.

Wawrzyńczyk postawił kropkę nad i

Kluczowym pojedynkiem była rywalizacja na macie Mateusza Kampika z Krzysztofem Bieńkowskim. Minimalnie lepszy od utytułowanego rywala był unita. Tomasz Wawrzyńczyk zwyciężył Jakuba Brylewskiego. Prowadzeni przez Mateusza Wolnego raciborzanie cieszyli się z awansu.

Finał Polskiej Ligi Zapaśniczej odbędzie się w weekend 18-19 grudnia. Mazowsze Wrestling Team zmierzy się o złoto z MKZ Unią Racibórz. Zawody odbędą się w łódzkim Hotelu DoubleTree by Hilton.

Sebastian Jezierzański pomógł w wygranej unitów (TVP Sport)

Najlepsi z najlepszych

– To była wspaniała rywalizacja sześciu równych zespołów. W ciągu tych dwóch rund mieliśmy przegląd tego, co najlepsze w polskich zapasach. W lidze występowali najlepsi z najlepszych – medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Liga to wielkie emocje. Finał między Mazowszem, a ekipą z Raciborza będzie niezwykle emocjonujący - powiedział TVP Sport prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

O sukcesie MKZ poinformował nas pierwszy Ryszard Wolny tuż po listopadowym posiedzeniu Rady Powiatu Raciborskiego (prezes klubu jest wiceprzewodniczącym rady).

Mateusz Kampik zaprezentował wysoką formę na turnieju rewanżowym (TVP Sport)
Prezes MKZ Unia Racibórz Ryszard Wolny na obchodach 75-lecia klubu z prezydentem Raciborza

- Super wynik. Jestem zadowolony z naszej postawy, tym bardziej że po pierwszym turnieju nastroje nie były najlepsze, bo przegraliśmy tam z Poznaniem. Później już tylko wygrywaliśmy, dwukrotnie z Białogardem oraz z Sobieskim - powiedział nam R. Wolny. W wypowiedzi audio poniżej wyróżnia tych, którzy wypadli najlepiej.

Prezes MKZ Unia Ryszard Wolny.mp3

Skład MKZ Unii Racibórz w zwycięskim meczu z drużyną z Białogardu

  • Nikoletta Szewczuk (rocznik 2003)
  • Danylo Nazar (1999)
  • Olha Padoshyk (2003)
  • Kamil Czarnecki (2001)
  • Paulina Danisz (2001)
  • Mateusz Kampik (1996)
  • Szymon Szymonowicz (2000)
  • Sebastian Jezierzański (1991)
  • Tomasz Wawrzyńczyk (2001)

Film promocyjny Unii Racibórz występującej w Polskiej Lidze Zapaśniczej