Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co przyniesie Nowy Rok? 3 pytania do Żorskiej Ligi Petanque

W okresie świąteczno-noworocznym pytamy organizacje pozarządowe z terenu subregionu zachodniego o noworoczne plany i podsumowanie mijającego roku. Jak ocenia go Stowarzyszenie Żorska Liga Petanque? O tym rozmawiamy z prezesem Piotrem Flagą. 

Co przyniesie Nowy Rok? 3 pytania do Żorskiej Ligi Petanque
Co przyniesie Nowy Rok dla Żorskiej Ligi Petanque? Odpowiada prezes stowarzyszenia Piotr Flaga.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Co przyniesie Nowy Rok? 3 pytania do Żorskiej Ligi Petanque

Jak zapowiada się Nowy Rok, czy mają Państwo już plany na wydarzenia lub działania w 2022 roku? 

Rok zapowiada się pracowity, plany są już ustalone. Zaczynamy 13. lutego od organizacji turnieju wraz z MOSiR Żory. Turniej na hali, czyli tak zwane miękkie bule (softy). Turniej rangi wojewódzkiej, z zacnymi patronatami. Warto dodać, że będzie to pierwszy turniej tego typu w Polsce. W każdym razie, nikt tego wcześniej na taką skalę nie organizował. Rozmawiamy z dyrekcja szkół ponadpodstawowych w Żorach i zachęcamy, aby wczesną wiosną młodzież w ramach zajęć w-f przyszła na bulodromy, zapoznać się z zasadami gry i samą grą. Przez cały rok oczywiście wyjazdy na turnieje zewnętrzne, tak zwane rankingowe, by zbierać indywidualne punkty. Oczywiście Klubowe Mistrzostwa III Ligi i gra o wejście do II Ligi. W roku 2021 zostaliśmy brązowymi medalistami Klubowych Mistrzostw Polski III Ligi, jest czego bronić. W planach na przyszły rok tradycyjnie znajdą się turnieje wewnętrzne o tytuł Klubowego Mistrza Żorskiej Ligi. W planach dwa turnieje otwarte dla mieszkańców i turnieje na otwarcie i zamknięcie sezonu. Będzie co robić!

Czy mijający rok był lepszy od poprzedniego? Czego udało się dokonać Państwa organizacji w 2021 roku? 

Czy lepszy, na pewno. Szczególnie, że nasze stowarzyszenie działa od października zeszłego roku. Porównujemy więc rok bycia grupą nieformalną, a stowarzyszeniem o charakterze sportowym. I na dzień dobry same sukcesy. To był na pewno lepszy rok od 2020.

Czego można Państwu życzyć w Nowym Roku 2022 - czego byście sobie życzyli? 

Wejścia do II Ligi. W tym roku byliśmy o krok… Z drugiej strony, większym problemem jest utrzymać się dłużej w II lidze niż tam wejść. To może właśnie życzylibyśmy sobie tego - utrzymania się po wejściu w II lidze. No i zdrowia dla zawodników, bez tego nie ma grania na wyjazdach. Resztę życzeń sami wywalczymy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].