Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zwycięska seria trwa. Kolejna trzysetowa wygrana Jastrzębskiego Węgla

W meczu 15. kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Stal Nysa 3:0. Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo drużyny bez straty seta. 

Zwycięska seria trwa. Kolejna trzysetowa wygrana Jastrzębskiego Węgla
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Sobotni mecz rozpoczął się od punktowego bloku Mitchella Stahla. Na tę akcję skutecznie odpowiedzieli Jurij Gladyr oraz Tomasz Fornal. Początkowy fragment miał wyrównany przebieg. Błąd Wassima Ben Tary, a następnie udane kontry Fornala i Jana Hadravy skutkowały wynikiem 9:6 dla JW. Po czasie wziętym przez trenera Daniela Plińskiego gospodarze zrobili przejście, ale zaraz potem mocno odpowiedział im Rafał Szymura – najpierw z lewego skrzydła, a potem z szóstej strefy (11:7). Blok Benjamina Toniuttiego na Ben Tarze oznaczał rezultat 12:7 i drugą przerwę na żądanie szkoleniowca Stali. Tym razem kolejna akcja po pauzie była zwycięska. Przesądził o tym pojedynczy blok Fornala (13:7). Błędy Ben Tary na zagrywce i Moustaphy M’Baye w ataku złożyły się na rezultat 17:10 dla JW. Przy stanie 20:13 na placu gry pojawił się Trevor Clevenot, który z miejsca popisał się blokiem na Kamilu Kwasowskim. Rywale nieco podgonili wynik przy serwisie Stahla, ale ostatnie słowo w secie należało do JW, a konkretnie do Hadravy (25:18).

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Stali. Spora w tym zasługa świetnie serwującego Ben Tary (4:1). Serię Tunezyjczyka przerwał Fornal, a Szymura obijając blok gospodarzy dał wyrównanie (4:4). Blok Hadravy na Kwasowskim wyprowadził JW na prowadzenie, a w następnej akcji Ben Tara „wyrzucił” piłkę w aut (7:5). Nyska drużyna wyrównała, ale później znów zaczęła popełniać błędy (10:7). Piękny atak Hadravy po prostej utrzymał trzypunktowy zapas, a chwilę potem Gladyr dołożył blok na Kwasowskim. Do tego Szymura pewnie zwieńczył atak z „pipe’a”, co przełożyło się na wynik 13:8. Po autowym ataku Bartosza Bućki (zastąpił Kwasowskiego) na tablicy pojawił się wynik 16:11. Niebawem asem serwisowym popisał się Ben Toniutti (18:11). W szeregach gospodarzy doszło do zmiany na rozegraniu. Marcina Komendę zastąpił Patryk Szczurek. Kolejny w tym meczu blok Hadravy był równoznaczny z wynikiem 21:13. Wkrótce potem Czech raz jeszcze popisał się blokiem (tym razem na Bućce), co złożyło rezultat 23:14. Drugą partię „zamknęła” zepsuta przez Szczurka zagrywka (25:16).

Początek trzeciej partii to dobra skuteczność Fornala oraz pewność Łukasza Wiśniewskiego w bloku oraz ofensywie (4:3). Efektowna kontra Toniuttiego z Gladyrem poskutkowała wynikiem 6:4, a później Gladyr dołożył kolejne punkty blokiem oraz atakiem (8:4). Zaskakujący „skrót” z pola serwisowego autorstwa Hadravy był jednoznaczny z wynikiem 10:5. Gladyr nie zwalniał tempa na siatce i dokładał kolejne „oczka” blokiem (12:6). Fantastyczne akcje Toniuttiego z Szymurą oraz Fornalem przez szóstą strefę skutkowały wynikiem 16:11. Przy serwisie Stahla rywale zmniejszyli straty do dwóch punktów, co było równoznaczne z pierwszą w tym spotkaniu przerwą na żądanie trenera Andrei Gardiniego. Po czasie Amerykanin wreszcie się pomylił. Przy stanie 18:15 szkoleniowiec raz jeszcze wprowadził na plac gry Clevenota oraz Tervaporttiego. Po asie debiutującego w Stali Nysa Marokańczyka Zouheira El Graouiego Stal miała już tylko punkt straty (18:17). Świetna postawa Fornala na siatce ponownie dała ekipie JW głębszy oddech (21:18). As Patryka Szwaradzkiego znów sprawił, że nyska drużyna miała tylko punkt straty (21:20). Po akcji Toniuttiego z Gladyrem JW wygrał trzeciego seta i cały mecz w stosunku 3:0.

Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo drużyny bez straty seta. 

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

Stal Nysa: Ben Tara, Komenda, M’Baye, Stahl, Kwasowski, El Graoui, Ruciak (libero) oraz Bućko, Szczurek, Szwaradzki, Dębski

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Clevenot, Tervaportti

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].